EMIRATES ZAČNE LÉTAT DO PETROHRADU

07.06.2011

Emirates plánuje začít létat do další ruské destinace – nová linka do Petrohradu se stane nejsevernější destinací, do které aerolinky létají.

Přístav ležící na pobřeží Baltského moře, který je někdy přezdíván hlavním městem ruského severu, bude od 1. listopadu spojen denní přímou linkou s Dubají.

Emirates bude létat do Petrohradu od 1. listopadu

Na lince budou nasazeny letouny typu Airbus A340-300 a A330-200, které cestujícím nabídnou první, business a ekonomickou třídu. Let EK 137 odletí z Dubaje v 10:35 a do Petrohradu dorazí v 16:15. Zpět odletí z Petrohradu v 17:45 a v Dubaji přistane v 0:35 následující den.

Společnost nyní provozuje dvakrát denně linku do Moskvy, kam létá již od roku 2003.

Petrohrad, který se stane součástí sítě společnosti Emirates 1. listopadu

„V Rusku vidíme velký potenciál a úspěch linky do Moskvy nám ukázal, že z ruského trhu je poptávka po létání do Dubaje stále větší,“ řekla Jeho výsost Šejk Ahmed bin Saeed Al-Maktoum, předseda představenstva a výkonný ředitele letecké společnosti Emirates Airline a Emirates Group

„Zavedení nonstop linky do Petrohradu jsme již nějakou dobu zvažovali a nyní jsme přesvědčeni, že nastal pravý čas. Petrohrad je město, které díky své nádherné architektuře, umění, kultuře a fascinující historii každoročně přitahuje mnoho turistů,“ dodal Šejk Ahmed.

Letoun Airbus A330-200 společnosti Emirates, jedno z letadel, které bude do Petrohradu od 1. listopadu létat

Petrohrad je s populací 4,6 milionu obyvatel třetím největším evropským městem. Poptávka po létání na této lince bude především od turistů, podporovat ji bude ale také ropný průmysl a průmyslová výroba a také poptávka od silné komunity emigrantů.

Spojené arabské emiráty jsou hlavní destinací, kam míří ruští turisté i investoři a tisíce z nich se zde i usídlily. Nová linka do Petrohradu uspokojí jejich poptávku a zlepší spojení Petrohradu s klíčovými trhy v Asii.

Jako jedna z mála leteckých společností, které do Petrohradu létají se širokotrupým letadlem, bude Emirates SkyCargo schopna nabídnout ruskému trhu další možnosti přepravy nákladu.

Business třída Airbusu A330-200 společnosti Emirates, jednoho z letadel společnosti, které bude do Petrohradu létat od 1. listopadu

Do Petrohradu bude dovážet široké spektrum komodit, jako jsou léčiva, automobilové součástky, oděvy, elektronika a květiny. Zboží bude dovezeno z Japonska, Indie, Singapuru, Hong Kongu, Číny, Jihoafrické republiky, Etiopie a Nového Zélandu.

Opačným směrem se budou vyvážet položky jako komponenty pro elektrárny, letadla a lodě, spolu s tabákovými výrobky, které budou mířit převážně do Japonska, Indie, Číny, Vietnamu a Angoly.

 

Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka