Nabídku Českých aerolinií v červnu rozšíří i spojení do Kazaně

20.05.2011

V průběhu června nabídnou České aerolinie svým cestujícím další novou linku. Díky čerstvě podepsané dohodě o tzv. codeshare spolupráci s Tatarstan Airlines, zařadí do svého letového řádu pravidelné spojení do Kazaně. Linka, která v první fázi počítá se dvěma frekvencemi týdně, bude zpočátku operována letouny Tatarstan Airlines.
V návaznosti na rekonstrukci a výstavbu nového terminálu na letišti v Kazani připravují České aerolinie v budoucnu nasazení vlastního stroje a posílení spojení o další frekvenci.

 „Nárůst českých investic a exportu do tohoto regionu je v poslední době významný a bude se dále zvyšovat, což naznačila i dubnová návštěva vládní delegace v Tatarstánu v čele s ministrem průmyslu a obchodu. Ta jednala právě o prohloubení spolupráce mezi Tatarstánem a Českou republikou, a to i v souvislosti s letní světovou univerziádou, která se v roce 2013 v Kazani uskuteční. Kvalitní letecké spojení je tak pro tuto oblast zcela klíčové,“ uvedl Jiří Marek, viceprezident pro obchod a marketing Českých aerolinií, a dodal: „I vzhledem k tomu, že Republika Tatarstán patří mezi pětici ekonomicky nejsilnějších regionů Ruska, České aerolinie těší, že mezi prvními reagují na záměr prohloubit spolupráci mezi oběma zeměmi a přispět tím k rozvoji mezinárodního obchodu České republiky“.


Smlouvu o spolupráci na bázi sdílení kódů podepsali tento týden v hlavním městě Tatarstánu viceprezident Českých aerolinií pro obchod a marketing Jiří Marek a generální ředitel Tatarstan Airlines Ruslan Shakirov. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnil i premiér republiky Ildar Khalikov a ministr dopravy Lenar Safin.

„Před univerziádou jsou pro nás otázky dopravní infrastruktury velice důležité,“ zdůraznil při této příležitosti pro ruská média Ildar Khalikov, premiér Republiky Tatarstán a doplnil: „Vzhledem k tomu, že většina sportovních staveb je již v provozu, potřeba mezinárodního dopravního spojení je nyní velmi aktuální.“
 
České aerolinie letos opustily koncept, kdy formální hranice platnosti letního a zimního letového řádu neumožňovaly pružně reagovat na vývoj trhu. Dokládá to nabídka společnosti, která jen v posledních dvou měsících oznámila zavedení více než deseti nových linek.
 

Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka