HONEYWELL PŘEDSTAVIL NOVÝ PROGRAM ÚDRŽBY LETADEL, KTERÝ POSLOUŽÍ K OPTIMALIZACI PROVOZNÍCH NÁKLADŮ

20.05.2011

Rozšířený program pro opravy a výměnu dílů poskytuje provozovatelům nové možnosti globální podpory pro platformy Gulfstream a Pilatus.

Společnost Honeywell dnes na leteckém veletrhu EBACE v Ženevě představila nový rozšířený program údržby pro opravy a výměnu dílů, jehož účelem je zabránit prostojům a dosáhnout předvídatelných nákladů na údržbu v únosné výši.


Program údržby, označovaný jako MPP (Mechanical Protection Plan), se bude vztahovat na klimatizační systémy ECS (Environmental Control Systems) a systémy přetlakových kabin CPCS (Cabin Pressure Control Systems) ve vybraných modelech letadel Gulfstream a Pilatus. S uvedením programu na trh se počítá ve třetím čtvrtletí 2011.


„Rozšířený program pro opravy a výměnu dílů MPP je chytrou volbou pro piloty a provozovatele, kteří se snaží minimalizovat riziko spojené s opravami a náhradními díly a snížit náklady na globální krytí,“ prohlásil Tony Brancato, viceprezident společnosti Honeywell pro sekundární trh v obchodním a všeobecném letectví. „Pro provozovatelé je to možnost, jak zvolit nejlepší variantu řízení rozpočtů na údržbu a zároveň snížit komplexnost provozních činností.“


Program pro opravy a výměnu dílů MPP poskytuje nabídkou pojistného krytí na mechanické díly systémů ECS/CPCS větší pocit jistoty pro provozovatele a piloty mnoha různých letadel včetně modelů Gulfstream G350, G450, G500, G550, GV, G400, GIV a GIVSP a modelů Pilatus PC-12 a PC-12 NG.


Program MPP vychází z ostatních dobře zavedených programů údržby společnosti Honeywell, jako jsou MSP (Maintenance Service Plan), nejrozšířenější program pro údržbu motoru a pomocných hnacích jednotek v obchodním letectví, nebo HAPP (Honeywell Avionics Protection Plan) pro údržbu avioniky, a představuje tak obohacení nabídky v oblasti řízení údržby pro provozovatele.


MPP nabízí také kompletní pokrytí výdajů za služby související s výměnou dílů a opravami za předem stanovenou fixní cenu. Servis je k dispozici nepřetržitě 24 hodin denně, sedm dní v týdnu pro pohotovostní službu AOG (Aircraft on Ground) včetně nákladů na leteckou přepravu a zapůjčení náhradních dílů zdarma. Nevyžaduje vstupní poplatky a je plně převoditelný v případě prodeje letadla.


Program navíc využívá globální sítě zásobovacích skladů a programu SPEX (Spares Exchange Program) společnosti Honeywell, aby mohli zákazníci znovu létat v co nejkratší době. V rámci programu SPEX získá zákazník potřebné náhradní díly během krátké doby.

 

Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka