Emirates - nejlepší cargo dopravce roku 2010

13.12.2010

Společnost Emirates SkyCargo posiluje svou vedoucí pozici v nákladové letecké dopravě, získala cenu Supply Chain Asia Logistic Award za rok 2010. 

Emirates SkyCargo byla vyhlášena nejlepším leteckým cargo přepravcem roku především díky výhodám, které přináší svým zákazníkům – poskytuje kvalitní a inovativní řešení s vytrvalým zaměřením na zlepšování služeb a snižování nákladů. 

Po dvoukolovém boji – včetně nominace od čtenářů, po které následovalo finální hlasování skupinou nezávislých porotců, bylo Emirates SkyCargo zvoleno nejlepším cargo přepravcem roku na gala večeru v Hongkongském konferenčním a výstavním centru. 

Emirates SkyCargo znovu posílilo svou pozici lídra odvětví ziskem tří prestižních cen

Výroční ceny „Supply Chain Asia Logistic Awards“, ve kterých hlasovalo více než 300 vysokých úředníků z logistického a dodavatelského odvětví napříč celou Asií odměňují společnosti a jednotlivce v odvětví dodavatelství a logistiky. O cenu pro leteckého cargo přepravce roku se každoročně ucházejí asijští a celosvětoví cargo přepravci. 

„Tato cena je odměnou za naši tvrdou práci, schopnost a oddanost všech zaměstnanců Emirates SkyCargo,“ řekl Ram Menen, senior vice president divize cargo společnosti Emirates. „Získat ocenění, ke kterému vede tolik různých kritérií, založené nejen na velikosti naší sítě, ale například na spolehlivosti služby, míře spokojenosti zákazníků, udržitelnosti, CSR, bezpečnosti či řízení rizika, je obzvlášť potěšující.“ 

Jacky Lau Kim-leung (vpravo), Emirates Cargo manažer pro Hongkong a jihovýchodní Čínu převzal za Emirates ocenění pro nejlepšího cargo přepravce roku na galavečeru udílení cen Supply Chain Asia Logistic Awards 2010

„Emirates SkyCargo je potěšena ziskem ocenění Air Cargo Carrier of the Year a zůstává i nadále oddána překonávání vysokých standardů, které jsme si nastavili a poskytování služeb na světové úrovni našim zákazníkům.“ 

Vyznamenání The Supply Chain Air Logistics je jedním ze tří ocenění, které Emirates SkyCargo v poslední době získala. 

Na čtvrtém výročním udílení Leteckých podnikatelských cen ABA, které se konalo v Emirates Palace Hotel v Abu Dhabí, bylo Emirates SkyCargo jmenováno cargo přepravcem roku (v kategorii komerčních aerolinií). Prestižní ceremoniál byl organizovaný společností ITP Business, vydavatelem časopisu Aviation Business a ArabianSupplyChain.com. Objevili se na něm přední hráči z leteckého odvětví z celého Blízkého východu. 

Navíc, v cenách Italian Quality Awards 2009 pořádané ANAMA – IATA Airfreight Forwarders Association, bylo Emirates SkyCargo zvoleno nejlepším přepravcem v Itálii v kategorii „All Services“ i v kategorii „Flown as Booked“. Ceremoniálu v Miláně se účastnilo 300 lídrů z odvětví cargo průmyslu, představitelů aerolinií a agentů.

Emirates SkyCargo vyhrálo cenu pro Air Cargo přepravce roku 2007 a 2008, zatímco v letošním roce vyhrála také spoustu dalších cen, včetně ceny pro nejlepšího leteckého cargo přepravce roku, Nejlepší Cargo aerolinie na Blízkém východě a Best All Cargo Airline v prestižním udílení cen Cargo Airline of the Year Awards od Air Cargo News. Vyhrála také Zlatou cenu ve Výročních cenách Air Cargo Excellence Awards na Světovém cargo symposiu IATA.

O Emirates SkyCargo

Flotila společnosti Emirates čítající 152 letounů je jednou z nejmladších na obloze a zahrnuje sedm letounů: tři Boeingy 747-400F, dva 747-400ERF a dva 777F. Nyní létá do 109 destinací v 65 zemích na 6 kontinentech.

Boeing B777F

Ve finančním roce 2009-2010 Emirates SkyCargo přepravila 1,6 milionu tun cargo nákladu, což je nárůst o 12,2 % oproti 1,4 milionu tun z roku předcházejícího. Zisky cargo divize byly 6,3 miliardy AED (1,7 miliardy USD), včetně pošty a kurýrních služeb, čímž se na celkovém zisku aerolinií podílelo 17,2 %.

Během prvních šesti měsíců současného finančního roku, které skončily 30. září 2010, zaznamenalo Emirates SkyCargo nárůst zisků o 48,4 % na 4,4 miliardy AED. Objem přepraveného materiálu vzrostl o 23,7 % na 897 tisíc tun, oproti 725 tisícům tun za stejné období roku 2009. SkyCargo se stabilně podílí na ziscích společnosti Emirates přibližně 17,8 %.

tisková zpráva Emirates

foto Emirates.com, Boeing.com

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka