Emirates začíná létat do Ženevy

03.12.2010

Letecká společnost Emirates posiluje spojení mezi Spojenými arabskými emiráty a Švýcarskem.

1. června 2011 zahájí provoz linka, která bude denně bez mezipřistání létat mezi Dubají a Ženevou.

Ženeva, jedno z nejvýznamnějších světových bankovních a finančních center se stane 111. zahraniční destinací společnosti Emirates a zároveň 26. evropskou destinací této letecké společnosti. Ženeva je domovem více než 300 mezinárodních vládních i nevládních organizací, jako je třeba Ženevská kancelář OSN (UNOG), Světová obchodní organizace (WTO) a Světová zdravotnická organizace (WHO).

„Společnost Emirates létá do Švýcarska již od roku 1992, a to na lince mezi Dubají a Curychem. Plánované zahájení pravidelných letů do Ženevy, naší nejnovější evropské destinace, jen podtrhuje naši oddanost této významné zemi,“ řekla Jeho výsost Šejk Ahmed bin Saeed Al-Maktoum, předseda představenstva a výkonný ředitel letecké společnosti Emirates Airline a Emirates Group.

„Náš průzkum ukázal, že u naší letecké společnosti je po této lince velká poptávka jak z podnikatelského sektoru, především z finančního, tak i od cestujících létajících za rekreací, kteří do Švýcarska jezdí za letním odpočinkem i za zimními sporty,“ dodal Šejk Ahmed.

Ženeva se 1. června 2011 stane 111. zahraniční destinací společnosti Emirates a 26. destinací této letecké společnosti v Evropě

Od 1. června 2011 bude let číslo EK 089 odlétat z Dubaje každý den v 8:55 a v Ženevě přistane ve 14:10 hodin. Let EK 090 odletí z Ženevy v 15:40 hodin a do Dubaje přiletí ve 23:59.

Na lince budou létat stroje Boeing 777-200LR a Boeing 777-300ER, v konfiguraci první třída, business třída a ekonomická třída. Cestujícím v první třídě budou k dispozici soukromé kabinky, v business třídě pak sedadla s možností spací úpravy a prostorná kabina ve třídě ekonomické.

Cestující ve všech třídách mohou využívat zábavní systém ICE (zkratka z anglického information, communication, entertainment), digitální širokoúhlý palubní zábavní systém, který nabízí přes 1200 zábavních kanálů, včetně nejnovějších filmů, TV programů a hudby z celého světa.

Na nové trase bude létat letoun Boeing 777-200LR (na obrázku) a Boeing 777-300ER

Kromě zábavy si mohou cestující vychutnat některou z delikates, kterou jim nabízí vynikající palubní menu. Naservíruje jim je posádka složená ze zástupců některých ze 120 národností včetně Švýcarů.

Společnost Emirates očekává, že na každém letu využije i 15 – 20 tun kapacity v nákladním prostoru letadla a bude přepravovat cenné cargo zásilky, jako jsou luxusní hodinky, špičkové módní zboží, diplomatické zásilky a zásilky léků pro Mezinárodní červený kříž, stejně tak jako chemikálie, léky a elektroniku.

Emirates nyní nabízí dvakrát denně let mezi Dubají a Curychem.

Emirates.com

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka