Rekordní pololetní výsledky společnosti Emirates

01.11.2010

·         Čistý zisk 3,4 miliardy AED (925 milionů dolarů), nárůst o 351 %

·         Výrazný obchodní nárůst – přepraveno 15,5 milionu pasažérů, nárůst o 17,3 %

·         Obsazenost dosáhla 81,2 %, nejvyšší číslo, kterého kdy aerolinie za první půlrok dosáhly

·         Objednáno 62 nových letadel, která umožní aeroliniím další růst

 Dubaj, Spojené arabské emiráty, 1. listopadu 2010 – Společnost Emirates dosáhla za prvních šest měsíců letošního finančního roku, který skončil 30. září 2010, čistého zisku 3,4 miliardy AED (925 milionů USD). Tento výsledek znamená nárůst o 351,2 % v porovnání se 752 miliony AED (205 milionů USD) za stejné období v roce 2009.

„Výsledky za první pololetí finančního roku 2010-2011 jsou neuvěřitelně vysoké a odrážejí schopnost společnosti Emirates úspěšně reagovat na rostoucí nároky klientů. Naší prioritou jsou investice do nových letadel, produktů a služeb zákazníkům. Všechny zisky vkládáme zpět do růstu společnosti. Je to právě naše zdravá finanční situace, která nám dovoluje úspěšně naplňovat všechny finanční závazky a šetřit prostředky na nákupy nových letadel. Naše dnešní postavení odráží naši schopnost přizpůsobit se, díky čemuž můžeme i nadále silně růst. Společnost Emirates má velmi dobré podmínky k tomu, aby mohla tento růst zužitkovat, a to zejména díky objednávce 62 moderních letounů objednaných v první polovině letošního roku,“ řekla Jeho výsost Šejk Ahmed bin Saeed Al-Maktoum, předseda představenstva a výkonný ředitel letecké společnosti Emirates Airline a Emirates Group.

Jeho výsost Šejk Ahmed bin Saeed Al-Maktoum, předseda představenstva a výkonný ředitel společností Emirates Airline a Emirates Group ohlašuje pololetní zisk 925 milionů amerických dolarů.

Společnost Emirates zaznamenala výrazný nárůst také v přepravě pasažérů, když přepravila 15,5 milionu pasažérů a dosáhla rekordní obsazenosti 81,2 %, která je nejvyšší, jakého kdy aerolinie za první půlrok dosáhly. To vše jen podtrhuje obrat k lepšímu v leteckém sektoru. Obsazenost sedadel v prémiových třídách vzrostl také, a to o 2,6 procentního bodu, což odráží změnu v globálním ekonomickém výhledu.

Také Emirates SkyCargo vykázalo silné pololetní výsledky, jeho výnosy narostly o 48,4 % na 4,4 miliardy AED, přepravilo o 23,7 % více nákladu - 897 tisíc tun oproti 725 tisícům tun za stejné období v loňském roce. SkyCargo vykazuje stabilní růst, kterým se podílí 17,8 procenty na celkovém objemu přepravy společnosti.

Finanční zůstatek společnosti Emirates vzrostl na konci září na 12,5 miliardy AED (3,4 miliardy USD), což je nárůst o 18,5 %, vyjádřeno penězi o 1,9 miliardy AED (529 milionů USD) v porovnání s 31. březnem 2010. Tento nárůst finančního zůstatku byl dosažen po započtení finančních výdajů společnosti ve výši 2,4 miliardy AED, především za zálohy na nákup nových letadel a za další náklady související s údržbou flotily. Během prvního pololetí aerolinie také úspěšně zvýšily financování svého provozu na 4,6 miliardy AED (1,3 miliardy USD). Nejvýraznějším výdajem společnosti zůstávají náklady na palivo, které představuje 22,6 % všech výdajů, celkem 23 miliard AED (6,3 miliard USD).

„Investice do budoucnosti a přizpůsobení provozu aktuálním potřebám je nedílnou součástí naší firemní strategie. Tato flexibilita nám umožňuje zvyšovat standard služeb jak pro pasažéry, tak i cargo zákazníky na velmi vysokou úroveň. Následováním těchto pozitivních trendů v regionálních ekonomikách jsme schopni maximalizovat využití naší flotily k ještě větší generaci zisků,“ dodal Šejk Ahmed.

Zisky společnosti Emirates za první pololetí, do kterých jsou započítány i provozní zisky ve výši 26,4 miliardy AED (7,2 miliardy USD), představují silný nárůst o 35,5 % v porovnání se zisky 19,5 miliardy AED (5,3 miliardy USD) za stejné období loňského roku.

Od letošního dubna začala společnost Emirates létat do šesti nových destinací – Amsterdam, Praha, Madrid, Dakar (přeprava cestujících) a Alma Ata a Bagram (přeprava nákladu), čímž podporuje celosvětový růst leteckého a turistického průmyslu. Posílila ale i přeprava na již existujících trzích, na kterých došlo k nárůstu frekvence či kapacity – například nasazením větších letadel.

Během prvního pololetí současného finančního roku rozšířila společnost Emirates svoji flotilu o 6 nových letounů včetně pěti Airbusů A380 a jednoho Boeingu 777

Společnost Emirates letos zavedla dvě trasy obsluhované Airbusy A380, které nyní létají na linkách do Manchesteru a Pekingu. Airbus A380 je velmi populární na všech linkách, na kterých létá a stal se vlajkovou lodí společnosti v oblasti komfortu poskytovaného pasažérům, inovací, přepravní i ekologické efektivity a generace zisku.

Společnost Emirates v prvním pololetí výrazně investovala do nových letadel – získala 6 nových velkokapacitních letadel, 5 Airbusů A380 a 1 Boeing 777. Otevřela také nový salonek na šanghajském mezinárodním letišti Pudong. Plánována je dodávka dalších dvou nových letadel ještě před koncem finančního roku (31. března 2011).

Přepravní kapacita měřená v ASKM (Available Seat Kilometres) vzrostla o 13,9 %, zatímco přeprava pasažérů měřená v RPKM (Revenue Passenger Kilometres) vzrostla o 19,4 %.

Tisková zpráva Emirates

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka