Společnost Emirates posiluje své lety do Saudské Arábie

29.10.2010

Společnost Emirates nadále rozvíjí své působení ve Spojeném království Saúdské Arábie, zvýší týdně 10 spojů do Rijádu a Džiddy. Podtrhne tak ekonomické pouto mezi Spojenými arabskými emiráty a Saúdskou Arábií.

Nové spoje ještě prohloubí obchodní styky mezi těmito dvěma arabskými národy, počet spojů nyní naroste o 71 % a počet přepravených pasažérů dokonce o 75 %.

Od 31. října začne do Rijádu létat pět nových spojů týdně, které navýší celkový počet spojů na 12 týdně. Od 2. Ledna 2011 pak začne pět nových spojů týdně létat i do Džiddy, i do ní bude díky nim létat týdně 12 spojů společnosti Emirates z Dubaje.

„Tři tisíce sedm set sedmdesát nových míst týdně na těchto trasách ještě dále zvýší pohyb pasažérů mezi těmito dvěma zeměmi. Saúdskoarabští cestovatelé vyhledávají spojení do klíčových center v Evropě, Americe, Austrálii a Oceánii, ať již kvůli obchodu či oddechu. Tyto nové lety jejich cestu výrazně urychlí. Každým rokem exponenciálně roste i počet náboženských turistů směřujících do Saúdské Arábie. Zvýšením počtu letů se navýší i kapacita příchozí dopravy,“ řekl Ahmed Khoory, senior vice president obchodních operací společnosti Emirates pro oblast Perského zálivu, Blízkého východu a Íránu.

 Pět nových spojů do Džiddy bude obsluhovat Airbus A380

Zvýšení počtu spojů do Saúdské Arábie znamená další navýšení investic společnosti Emirates v Saúdské Arábii. V souladu s ním je i dřívější oznámení společnosti Emirates o navýšení počtu letů do Mediny, denní lety budou zprovozněny od 31. října 2010.

Další spoje do Rijádu bude obstarávat letoun Airbus A330-200 s 12 místy v první třídě, 42 místy v business třídě a 183 ve třídě ekonomické. Do Džiddy začne létat druhý Airbus A380 s kapacitou 517 pasažérů bez rozdělení do tříd.

Ahmed Khoory, Senior vice president obchodních operací společnosti Emirates pro oblast Perského zálivu, Blízkého východu a Íránu

„Saúdský trh reagoval na Airbus A380 jednoznačně pozitivně ihned poté, co byl na lince do Džiddy letos v únoru představen. Uvedení druhého Airbusu A380, vlajkového letounu společnosti Emirates, na linku do Džiddy jen podtrhuje náš závazek poskytovat cestovatelům v Saúdské Arábii poslední novinky v oblasti leteckých inovací,“ dodal Ahmed Khoory.

Společnost Emirates působí na saúdskoarabskému trhu s celkově 38 lety týdně do 4 měst – Rijádu, Džiddy, Dammamu a Mediny.

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka