Co po výcviku PPL?

25.12.2009

Konečně máte svojí vysněnou licenci PPL a můžete začít létat kam chcete. Prvních pár letů svezete známé, doletíte se kouknout nad chalupu a o víkendu vyrazíte obletět Šumavu. Po pár týdnech ale začnete přemýšlet - co dál..? 

Dobrý pilot má neustále tendenci zlepšovat svoje schopnosti, rozšiřovat možnosti a zvětšovat rozhled v oblasti letectví, samozřejmě nejen tam. Je třeba se tedy zamyslet jak využít hodiny, které musíte odlétat pro zvýšení náletu na vyšší kvalifikaci. Jaké tedy máte po výcviku PPL možnosti?

Přeškolení na komplexní letoun

Pokud chcete zlepšit svoje schopnosti a rozšířit svoje znalosti, je vhodné přeškolit se na komplexní letoun. Komplexní letoun je letoun, který je vybavený stavitelnou vrtulí a zatahovacím podvozkem. Samotným přeškolením tak získáte nejen dvě podkvalifikace - zatahovací podvozek (RU-Retractable undercarriage) a stavitelná vrtule (VP-Variable Propeller), ale také se s uvedenými systémy naučíte pracovat.  Letoun je znatelně výkonnější a je také obvykle vybaven pokročilejšími systémy pro navigaci a sledování motoru. Zvýšení kvalifikace v tomto směru je pro mladého pilota další logický krok.

Přeškolení na letoun vybavený Glass Cockpitem

Budoucnost letectví nepochybně leží v integrovaných avionických systémech, známých jako "Glass Cockpit". Je tedy vhodné naučit se tyto systémy obsluhovat, jelikož všechny nové letouny bývají vybaveny touto moderní technologií. Integrované systémy jsou v poslední době v rozmachu a jejich vývoj jde velmi rychle dopředu. Dnes jsou v podstatě malé Cessny vybaveny pomalu stejně dokonalým systémem, jako mají velké dopravní letouny. Pro budoucí dopravní piloty je velmi výhodné zvyknout si na odlišnou indikaci letových přístrojů na primární obrazovce PFD (Primary flight display) a ostatních údajů na multifunkčních systémech MFD (Multi-functional display). Navíc integrované systémy jsou velmi příjemné na ovládání a výrazně zvyšují situační povědomí.

Lety do zahraničí

Lety do zahraničí jsou vůbec nejlepším způsobem, jak využít vaše hodiny. Abyste mohli létat do zahraničí, musíte složit zkoušku z letecké angličtiny a získat minimálně úroveň ICAO level 4. Toho lze dosáhnout dvěma způsoby. Sloužit zkoušku ICAO ve schváleném zařízení, nebo v organizaci pro letový výcvik (FTO) absolvovat kurz letecké angličtiny IR a poté složit zkoušky na ÚCL. V tomto případě po úspěšném vykonání zkoušky dostanete nejenom potřebný level ICAO angličtiny, ale zároveň také IR angličtinu, jejíž získání je jednou z podmínek pro vydání přístrojové kvalifikace (tato cesta je vhodnější pro budoucí dopravní piloty). Samotné lety do zahraničí jsou pak nejen neocenitelnou zkušeností, ale také perfektním zážitkem. Létání do zahraničí vám dává téměř neomezené možnosti. Můžete navštěvovat letecké výstavy, muzea, letecké dny, létat za prací, nebo jen tak na dovolenou. Představte si, že ráno vyletíte z Prahy, dopoledne se již koupete v Chorvatském moři. Po dobrém obědě si skočíte naposledy do moře a na večeři už jste zase doma...

Flying Academy je velmi stabilní pilotní škola a jedna z mála u nás, která dokáže kompletní teoretický i praktický pilotní výcvik nabídnout. Výcvik se přizpůsobuje Vašim časovým možnostem. 

Ve Flying Academy můžete také absolvovat kurz angličtiny IR nebo zkoušku ICAO potřebnou pro lety do zahraničí. Výcvik probíhá 365 dní v roce na letišti Praha Letňany a Brno Tuřany. 

Jistě oceníte náš profesionální přístup, kvalitní servis a příjemný personál. Pro podání jakýchkoliv informací, týkajících se možností pilotního výcviku, případně pro zarezervování letu můžete kontaktovat autora článku:

Marek Babic, FI(A), babic@euro-pilot.com,  tel: +420 732 763 678

Pro více informací o dalších službách, které může naše FTO nabídnout navštivte náš web: http://www.euro-pilot.cz/

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 27.04.2010 18:04, Vložil : Klára

Ahoj Myško, pracuji ve Flying Academy a naše lektory a instruktory bych ti určitě doporučila. Pokud máš zájem, můžu ti poskytnout veškeré informace o výcviku a pozvala bych tě na ukázkovou hodinu zdarma, kde se můžeš o kvalitě výuky přesvědčit. Pokud bys měla zájem, můžeš mě kontaktovat na emailu: kluzova@euro-pilot.com Ráda ti poradím.

Pilotní výcvik

Odpovědět

Datum : 23.04.2010 10:37, Vložil : Myška

Achojky lidičky, mám takový dotaz...Nevíte někdo o nějaké dobré škole v České republice, kde bych si mohla udělat pilotní průkaz? Jestli ano tak písněte prosím, chtěla bych znát názory od někoho, kdo se v těch školách již učil.

Reklama

Odpovědět

Datum : 28.12.2009 19:04, Vložil : Marek Babic

Dobrý Den, článek je míněný jako inspirace čerstvých držitelů PPL a také částečně jako reklama. Cenu bohužel nelze uvést protože velmi záleží na tom co si vlastně každý zvolí a dalo by se říct, že mu bude program připraven na míru. Lze například kombinovat létání na "Glass Cockpitu" s lety do zahraničí. Cena letů do zahraničí se liší jednoduše podle toho kam chce každý letět, popřípadě kolik letů chce vykonat. Pokud byste měl zájem, kontaktujte mě prosím na uvedený e-mail nebo telefon a mohu dle Vašich přání připravit nějakou nabídku. Pro zájemce o time-building je také zajímavá informace, že lety provádí zájemce ve funkci SPIC, tedy odpovědná osoba a velitel letounu je instruktor, ale zájemce si může letovou dobu zaznamenat jako PIC. Pro více informací se neváhejte zeptat S Pozdravem Marek Babic FI(A) Flying Academy

RE: reklama?

Odpovědět

Datum : 25.12.2009 17:16, Vložil : Honza

Ten poslední odstavec docela vypadá jako reklama... Jinak to ale má hlavu a patu. Na druhou stranu, pokud ten Babic pro FA dělá, tak je pochopitelný, že nedělá reklamu jiné firmě :-)

reklama?

Odpovědět

Datum : 25.12.2009 16:40, Vložil : Simir

To vypada trochu jak reklama FA? Kdyz uz reklama, nebylo by aspon slusnosti uvest cenu?

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka