Red Bull Air Race se v roce 2011 nebude konat!

30.07.2010

Ve čtvrtek 29.7 vydali organizátoři série závodů Red Bull Air Race prohlášení, ve kterém oznamují, že série závodů RBAR se v roce 2011 neuskuteční. Důvodem má být snaha o zvýšení bezpečnosti při závodech, když v letošním roce došlo v několika případech ke kontaktu letounů s vodní hladinou. V jednom případě letoun do vody dokonce spadl. Nedílnou součástí rozhodnutí je snaha o kvalitnější organizační schéma při pořádání závodů v jednotlivých destinacích. Tato zpráva velmi rozesmutněla davy fanoušků, kteří sérii závodů sledují a navštěvují jednotlivé závody série v různých destinacích po celém světě.

Prohlášení organizátorů RBAR zveřejňujeme v původním znění: 

 

Red Bull Air Race GmbH confirmed that for the future success and development of the sport, the World Championship will take a one-year break in 2011.

The organization will use this opportunity to fast track the technological advancements currently in the making which would further improve the already high levels of safety.

There is a need to revise the main organization and commercial areas to realize the full potential of the sport including the development and reinforcement of strong host city partnerships which would secure a long term race calendar.

Video: Pád letadla do vody

 

V letošním roce jsme měli mít původně možnost vidět v Evropě závody v Německu, Maďarsku a v Portugalsku. Z těchto termínů zůstal pouze jediný, v německém Lausitz 7.-8. srpna. Na dlouhou dobu roku a půl bude závod RBAR v Lausitz jediným, který bude možné shlédnout.

Fanoušci tohoto leteckého klání jistě uvítají možnost navštívit tento poslední závod letošní sezóny, který bude zakončen vyhlášením vítěze závodu a vítěze letošního ročníku. Letecký magazín flyMag.cz těmto fanouškům nabízí ještě poslední místa v cestě za sportovním zážitkem. Neváhejte proto s objednávkou účasti na tomto vyjímečném sportovním klání těch nejlepších pilotů, závod je již za dveřmi! Informace najdete ZDE 

flyMag-FS

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

místa v autobuse

Odpovědět

Datum : 30.07.2010 17:02, Vložil : Redakce

Autobus se pomalu plní. Pokud máte v úmyslu s námi jet, máme dvě varianty v nabídce - za 1500 se spaním v kempu na vlastní náklady, nebo za 2900 s ubytováním v hotelu se snídaní v Drážďanech. Vzhledem k blížícímu se termínu závodu je ale potřeba se co nejdřív objednat... http://www.flymag.cz/article.php?id=2643

Závod v Lausitz

Odpovědět

Datum : 30.07.2010 15:17, Vložil : Pavel

Dobrý den, máte tedy ještě nějaká místa volná? Jelo by nás asi 5 a stačilo by přespat v tom kempu.

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka