Red Bull Air Race v něměckém Lausitz se blíží! Jedete s námi?

22.07.2010

Poté, co organizátoři závodů Red Bull Air Race zrušili dva ze tří evropských závodů (informovali jsme zde: Portugalsko zrušeno! Maďarsko zrušeno!), zůstala pouze jediná možnost, kam se letos ještě jet osobně podívat. Motoristický okruh Lausitz v Německu zůstává nicméně asi nejzajímavějším z celé letošní série. Piloti nebudou prolétávat pylony na trati nad vodou, jak je obvyklé, trať bude sestavena přímo v areálu závodiště. Diváci tedy budou v centru dění, všechno budou mít před sebou jako na dlani. Dokonce i startovní dráha bude vytvořena v místě, ačkoliv obvykle piloti startují k závodu z letiště v blízkém okolí.

Pro účastníky této  nevšední podívané, při které dosahují piloti rychlosti téměř 400 km/h, je závod zajímavý hned z několika důvodů. Kromě toho, že je svou destinací poměrně dobře dosažitelný i pro českého diváka, bude závod v Německu ve svém závěru obohacen o vyhlášení vítěze letošní série. K závěrečné ceremonii mělo původně dojít  až v září v Portugalsku. Při troše cynismu tedy můžeme říci, že všechno špatné je na něco dobré. Kromě dvoudenního závodu, který se odehraje v sobotu a neděli 7.-8. srpna můžeme tedy přímo v místě závodu vidět více, než je při závodech obvyklé. Závěrečný ceremoniál, při kterém dojde k vyhlášení vítěze bude jistě zpestřen bohatým kulturním programem. Vzhledem k tomu, že hangáry s letadly budou postaveny také přímo v areálu, najde se jistě dostatek příležitostí k tomu, aby si každý účastník plně vychutnal tento nevšední sportovní zážitek.

Letecký magazín flyMag.cz společně se svým se svým generálním sponzorem Flying Academy s.r.o. při této vyjímečné příležitosti vypravuje do místa závodu dvoudenní expedici, při kterém budou mít její účastníci mnoho příležitostí prožít si to skutečně naplno! (informace o dvoudenním výletě najdete zde). Nevšednost dvoudenního sportovního zážitku podtrhuje možnost osobního setkání účastníků s jediným českým zástupcem v tomto klání pilotních dovedností, s Martinem Šonkou, které je z tohoto důvodu pořádáno. 

VIP programové odpoledne pro účastníky akce!

Účastníci tohoto sportovního výletu se mohou v rámci programu této akce zúčastnit setkání s Martinem Šonkou, které se uskuteční 27. července v areálu letiště v Letňanech. Kromě neveřejného promítání materiálů ze zákulisí tohoto Red Bull sportovního klání leteckých špiček, budou zde mít možnost s Martinem osobně probrat cokoliv je zajímá. Touto cestou bychom rádi umožnili fandům tohoto leteckého sportu nakouknout lehce "pod pokličku" něčeho, co není až tak zcela běžné. 

Do místa závodu pojedeme z Brna a z Prahy, v místě je zajištěno ubytování v kvalitních hotelích se snídaní. Veškerá přeprava z místa odjezdu a mezi hotelem a místem závodu je zajištěna vlastní autobusovou dopravou v luxusním provedení. Cena za účast na této sportovní akci je 2900,- Kč (pro účastníky dvoudenního výletu je individuální účast v přídavném programu s Martinem Šonkou bezplatná). Více informací a objednávkový formulář najdete ZDE

Léto letí a času ubývá... Pokud o účasti na závodě uvažujete, neváhejte s rozhodováním už ani chvíli. Účast na závodech bude jistě nezapomenutelný zážitek, který za to jistě stojí...

Redakce flyMag.cz 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka