Závod Red Bull Air Race v Budapešti 2010 byl zrušen!

13.07.2010

Pro fanoušky závodů Red Bull Air Race máme další smutnou zprávu. Zástupci RBAR dnes s velkou lítostí oznámili, že po zrušení závodu v Portugalsku se přistoupilo ze stejných důvodů ke zrušení závodů v Maďarsku. Závod se měl konat 19.8-20.8 v centru města Budapešt, nad hladinou řeky Dunaj.

Přerušení šestileté tradice závodění v maďarské metropoli způsobilo organizační změny také vzhledem ke korunovaci mistra světa. Red Bull Air Race World Champion bude nyní vyhlášen po závěrečném závodě sezony 2010 na EuroSpeedway Lausitz v Německu ve dnech 7. & 8.srpna.

Budapešť byla každoročně jedním z nejpreferovanějších zastávek kalendáře Red Bull Air Race od roku 2004, když tyto závody v centru Evropy každoročně navštívilo více než 600.000 diváků.

Red Bull Air Race GmbH CEO Bernd Loidl vyjádřil své zklamání nad zrušením závodu v Budapešti, které přichází jen týden po zrušení závodu v Portugalsku v důsledku neočekávaných zpoždění při dosažení dohod s hostitelským městem. Řekl, že doufá v zařazení Budapešti do kalendáře v roce 2011. Loidl také řekl, že kalendář závodů pro rok 2011 bude oznámen příští měsíc, po posledním kole v Německu.

V boji o titul za rok 2010 Red Bull Air Race World Championship se tedy bude naposledy v tomto roce soutěžit na Lausitzringu v Německu. Je možné, že se poprvé v historii RBAR podaří obhájit mistrovský titul Paulu Bonhommovi, který vede průběžnou tabulku s pětibodovým náskokem před mistrem roku 2008 Hannes Archem z Rakouska. Arch vyhrál tři z posledních pěti závodů, a je přesvědčen, že na této cílové rovince může předběhnout Bonhomma. 

Účastníkům zrušeného dvoudenního sportovního výletu do Budapešti na závod Red Bull Air Race, který pořádá letecký magazín flyMag, se touto cestou za námi nezaviněnou patálii omlouváme. Dosud zaplacené zálohy budou v plné výši vráceny. Zpráva o zrušení závodu v Maďarsku může být o to silnějším stimulem k účasti na závodech v Německu. Pro účastníky jediného evropského závodu v letošním roce chystáme speciální program s českým zástupcem série závodů, Martinem Šonkou. Nenechte si utéct podobnou příležitost, nabídku pro účastníky sportovního výletu najdete ZDE

Pro další informace nás můžete kontaktovat na expedice@flymag.cz, nebo na tel.č. 774374837

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka