Závod Red Bull Air Race v Portugalsku je zrušen!

07.07.2010

Red Bull Air Race GmbH dnes oznámila, že poslední kolo mistrovství světa v roce 2010, které se mělo konat v Portugalsku 4. a 5. září, bude zrušeno v důsledku neočekávaných zpoždění při realizaci dohod s hostitelským městem. Proces vyjednávání s městy Lisabon, Porto a Gaia byl pozitivní, nicméně vypršel čas potřebný k provedení závodu této velikosti, složitosti a kvality. 

"Red Bull Air Race je odhodlána udržet Portugalsko v seznamu závodů v plánovaném kalendáři, ale vzhledem ke zpoždění při přípravách realizace, byli jsme tváří v tvář postaveni před těžké rozhodnutí o zrušení závodu pro rok 2010, a to vzhledem ke krátkému termínu pro plánování a provádění kvalitní akce. " řekl pan Bernd Loidl, CEO Red Bull Air Race GmbH. 

"Učinit takové rozhodnutí není jednoduché a já bych rád využil této příležitosti, abych poděkoval našim sponzorům, partnerům a fanouškům z celého světa za jejich podporu a pochopení. Rád bych také poděkoval městům Lisabon, Porto a Gaia v Portugalsku. Snažili jsme se všemožně, aby bylo dosaženo revidované dohody, ale čas prostě vypršel. Doufáme, že bude možné pokračovat v diskusi o návratu závodu do Portugalska opět v blízké budoucnosti, " řekl Loidl. 

Red Bull Air Race World Championship je vizuální podívaná, poskytují sportovní drama, odehrávající se uprostřed živé krajiny. 

Tuto sezónu je tedy možné ještě navštívit v evropské části série závody v Lausitz (Německo) a v Budapešti (Maďarsko). Oba tyto závody je možné navštívit s leteckým magazínem flyMag.cz dvoudenní autobusovou výpravou s ubytováním v hotelu. Pro účastníky této akce je připravováno speciální odpoledne, které budou moci účastníci strávit s Martinem Šonkou, pilotem závodů série RBAR. 

flyMag-FS

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka