New York 2010 - Red Bull Air Race - závod

20.06.2010

V sobotu a neděli 19. a 20. června se v New Yorku odehrálo páté dějství série závodů Red Bull Air Race. Na čele tabulky se začíná odehrává velmi napínavý souboj třech pilotů, které od sebe dělily pouhé 4 body. Závodem v New Yorku se povedlo loňskému vítězi série závodů RBAR Paulu Bonhommovi odpoutat od pronásledovatelů na rozdíl 5ti bodů. V závodě se povedlo bodovat i českému pilotovi Martinu Šonkovi! 

Závod běžel od 20:00 na live stream

Všechny tabulky průběžných výsledků (včetně live) naleznete také na oficiálních stránkách Red Bull Air Race

V průběhu celé sezóny vám na stránkách leteckého magazínu flyMag.cz umožňujeme speciální "vychytávku", kterou nikde jinde nenajdete. Můžete se na cokoliv zeptat Martina Šonky, jediného českého pilota série Red Bull Air Race. Kdykoliv bude mít možnost sednout k internetu, na vaše otázky odpoví. Neváhejte s otázkami, do konce sezóny již po New Yorku budou chybět pouze tři závody! Zeptejte se Martina Šonky

 

Závod Red Bull Air Race 19.-20. června 2010

V New Yorku proběhl velmi napínavý závod!  Mezi čtyři nejlepší piloty se opět dostala trojice, která pravidelně obsazuje první příčky a dělí se o první tři místa celkové tabulky série Red Bull Air Race pro rok 2010. Zvítězil loňský vítěz série Paul Bonhomme, který dosáhl ve finálním rozletu Final 4 času 1 minuta 10.01 sekund, následovaný Nigelem Lambem s časem 1:12.06 a Kirby Chamblissem s časem 1:12.09. Horký kandidát na přední umístění Arch Hannes, který byl posledním účastníkem nejlepší čtveřice, obsadil poslední, čtvrté místo. Povedlo se mu "sestřelit čepičku" jednoho z posledních pylonů na trati, čímž dosáhl penalizace, která ho zbavila možnosti zaútočit na čelní pozici.

Paul Bonhomme při svém letu

Nigel Lamb - New York 2010

Kirby Chambliss - New York 2010

Nigel Lamb (2. místo), Paul Bonhomme (1. místo) a Kirby Chambliss (3. místo)

Velmi potěšující zprávou pro české fanoušky je dosažení prvního bodu našeho jediného zástupce Martina Šonky. Svým obsazením jedenácté pozice dokazuje, že v prvním roce svého působení v tomto nesmírně obtížném závodě začíná vystrkovat růžky.

  

Martin Šonka získal v New Yorku první bod za 11. místo

Tabulka světové série RBAR po závodě v New Yorku vypadá následovně:

Závodu v New Yorku se z různých důvodů neúčastnili tři z "Top 15" pilotů, kteří jsou oficiálními piloty série závodů RBAR (chystáme pro vás představení jednotlivých pilotů). Adilson Kindlemann, který ze svého letounu ve druhém závodě série v Perthu (Austrálie) udělal ponorku (naštěstí bez zdravotních následků), Matt Hall, který v minulém závodu v kanadském Windsoru o vodu pouze "břinkl" a dostal za to dištanc pro závod v New Yorku (přineseme v příštích dnech podrobnější rozbor celé události i s vyjádřením Martina Šonky). Posledním, kdo v New Yorku chyběl, byl Yoshihide Muroya, kterému start neumožnily technické problémy s jeho letounem. Neúčast třech pilotů sice v New Yorku poslala všech zbývajících 12 pilotů přímo do Top 12 skupiny, první bodované místo je ale až na celkově jedenácté celkové pozici. Martinu Šonkovi, který tuto sezónu poprvé svou účast v sérii těchto závodů zahájil, blahopřejeme k dosažení tohoto úspěchu. Je to první krůček k dalším bodovaným místům, kterých se můžeme dočkat již při prvním z dalších závodů, které se odehrají v Evropě. 7.-8. srpna v Německu, 19.-20. srpna v Maďarsku (obou těchto závodů se můžete účastnit s námi!). Poslední závod sezóny se odehraje v Portugalsku 4.-5. září. 

Závodů, které se poletí v srpnu v Evropě, se můžete účastnit i vy! 

Dvoudenní autobusová expedice do Lausitz (Německo) a Budapest (Maďarsko) za fantastickou cenu 2.900,- Kč (včetně ubytování v hotelu s dvoulůžkovými a třílůžkovými pokoji se snídaní a odjezdů z Prahy a Brna). Každou z těchto akcí navštíví podle odhadů až milion fanoušků tohoto nádherného sportu. Nenechte si utéct příležitost být u toho také... Zájemci pište na expedice@flymag.cz, dokud jsou volná místa k dispozici. 

flyMag-FS, foto official redbullairrace.com

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka