Den s hasiči, oslava narozenin nebo svatba přímo na letišti? Letiště Praha nabízí od léta několik netradičních zážitků

21.07.2020

Přestože se na Letiště Václava Havla Praha vrací letecká spojení, naskytla se vzhledem k aktuálnímu provozu také ojedinělá příležitost, jak nejen během následujících letních měsíců zpřístupnit některá běžně nedostupná místa mezinárodního letiště široké veřejnosti. Letiště Praha proto přichází s nabídkou řady netradičních zážitků v prostředí největšího českého letiště. Zájemci se mohou na den stát hasičem, uspořádat přímo na letišti svatbu nebo oslavu narozenin. Zákulisí letiště si mohou prohlédnout také v rámci několika tras exkurzí nebo se zastavit v zábavním Runway Parku na bývalé dráze 22.Narozeninové oslavy v netradičním prostředí
Letiště Praha připravilo pro děti koncept narozeninových oslav. V rámci tohoto narozeninového balíčku se letiště postará o veškerou organizaci, připraví pro oslavence a děti zajímavou exkurzi po letišti a zajistí také výzdobu a občerstvení. Oslavenec si nakonec odnese dárek s letištní tématikou. Termíny oslav si mohou vždy domluvit přes e-mail exkurze@prg.aero.

Svatba na pražském letišti
Snoubenci mají možnost zažít netradiční svatbu přímo na Letišti Václava Havla Praha v některém ze tří salonků. Nemusí se přitom starat o organizaci, občerstvení, ani o ubytování, které jim Letiště Praha zajistí přímo v letištním hotelu AeroRooms. Vše záleží na individuální domluvě snoubenců a jejich přáních, která mohou zasílat na svatby@prg.aero.

Den na hasičské záchranné stanici
Letiště Praha připravilo pro všechny nadšence práce hasičů a hasičské techniky speciální program přímo u Hasičského záchranného sboru Letiště Praha. V rámci celého dne mají zájemci možnost poznat, s čím se v terénu běžně hasiči potýkají, prohlédnout si techniku i speciální letištní zásahové vozy, např. Rosenbauer Panther, či navštívit operační středisko, které přijímá na letišti nouzové signály. Na vlastní kůži si mohou účastníci také vyzkoušet práci hasiče přímo v klecovém trenažéru určenému k výcviku. Letištní hasiči také absolventům zážitkového dne poradí, jak se správně zachovat v případě, že se stanou svědky požáru.Exkurze pro malé i velké
Stejně jako po celý rok, tak i v létě pořádá Letiště Praha exkurze po areálu a prostorách letiště. Vybírat si mohou návštěvníci ze skupinových i individuálních exkurzí. Letiště Praha nabízí exkurze na celkem osmi trasách, přičemž při většině z nich mají účastníci možnost fotografovat letadla přímo z vyhlídkové plochy či navštívit jinak nepřístupná zákoutí letiště. V nabídce jsou i v některých termínech speciální fotoexkurze.

Noc na letišti pro dva nebo celou rodinu
Letiště Praha připravilo zážitkové balíčky také pro rodiny s dětmi nebo pro páry, díky kterým mají návštěvníci možnost zažít netradiční nocleh přímo na letišti. Balíčky v sobě zahrnují noc přímo v letištním terminálu v hotelu AeroRooms, parkování před terminálem v blízkosti hotelu, exkurzi po areálu letiště a snídani v nově otevřené Restauraci Runway s výhledem na letištní plochu.Runway Park
V areálu Letiště Václava Havla Praha otevřelo na celé léto Runway Park, který slouží zejména k zábavě a vzdělávání. Runway Park se nachází přímo na bývalé letištní dráze 22 v bezprostřední blízkosti letadel a nabízí tak neopakovatelný zážitek ze zákulisí mezinárodního letiště. Více informací o programu a otevírací době na www.runwaypark.cz.Všechny podrobné informace k jednotlivým aktivitám a základní ceny jsou dostupné na webové stránce www.prg.aero/leto-na-letisti. V případě narozeninových oslav či svateb se bude cena za službu odvíjet podle individuálních požadavků a konkrétní skladbě balíčku.

 

Zdroj a foto : Letiště Václava Havla Praha

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka