Slovenské aerolinky budou létat do Chorvatska, kam jezdí RegioJet

13.07.2020

Bratislava  (zpravodaj ČTK) - Český vlakový dopravce RegioJet, který začal provozovat pravidelné spojení z Prahy přes Bratislavu do Chorvatska, dostane konkurenci od slovenské letecké společnosti AirExplore. Aerolinky dnes oznámily, že od nadcházejícího víkendu budou v letní sezoně létat ze slovenské metropole do chorvatského Splitu. Využít chtějí zájmu Slováků o pobyty u moře.

"Dosud jsme se věnovali hlavně pronájmu letadel s posádkami. Protože situace na trhu v letecké dopravě je kritická, rozhodli jsme se nabízet letenky přímo cestujícím," řekl dnes novinářům výkonný ředitel AirExplore Martin Štulajter.Aerolinky budou na trase mezi Bratislavou a Splitem létat dvakrát týdně s letadlem s kapacitou 189 cestujících. Cena jednosměrné letenky začne na 69 eurech (1840 Kč). Pravidelné letecké spojení mezi slovenskou metropolí a Chorvatskem tak bude obnoveno po osmi letech.

RegioJet na konci června začal vypravovat vlaky z Prahy přes Bratislavu do chorvatské Rijeky. Cena jednosměrné jízdenky je od 590 korun, vlaky už jezdí denně.

Chorvatsko, kde se minulý týden zvýšil počet nakažených koronavirem, patří mezi oblíbené destinace k trávení dovolené pro lidi ze Slovenska i z České republiky. Slovenští politici s ohledem na pandemii nemoci covid-19 už dříve obyvatele vyzvali, aby letní dovolenou letos trávili raději ve vlasti.

 

Zdroj: ČTK

Foto Wikimedia Anna Zvereva

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka