Emirates obnoví lety z Prahy do Dubaje, je to třetí dálková linka

09.07.2020

Praha (ČTK) - Do Prahy se vrátí další dálková letecká linka. Do Dubaje bude od 2. srpna z pražského letiště létat společnost Emirates, uvedla dnes firma v tiskové zprávě. Linka bude doplňovat lety aerolinek flydubai, které jsou dceřinou společností Emirates. Další už fungující dálkovou linkou obnovenou v Praze jsou lety Qatar Airways do Dauhá.

"Po oznámení znovuotevření hranic Dubaje jsme zaznamenali zvýšenou poptávku po našich službách, a proto také pokračujeme v postupné obnově naší letecké sítě. Nadále úzce spolupracujeme s příslušnými orgány, abychom co nejdříve obnovili letecký provoz a zajistili dostatečnou ochranu zdraví a bezpečí naších zákazníků a zaměstnanců," uvedl obchodní ředitel Emirates Adnan Kazim.

Praha tak patří do další vlny obnovování provozu Emirates. Spolu s českým hlavním městem dopravce obnoví od poloviny července do poloviny srpna lety do dalších pěti měst po celém světě. Už dříve společnost ohlásila návrat do dalších více než 50 měst.

Linka Emirates tak bude třetí dálkovou linkou, která bude obnovena na pražském letišti po přerušení provozu během koronavirové krize. Vedle toho dopravci obnovují i další linky, zejména v rámci Evropy. Letiště už tak v minulém týdnu mělo potvrzeno lety do více než 70 destinací.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka