ČSA začnou ode dneška létat do Londýna

25.06.2020

Praha (ČTK) České aerolinie (ČSA) začnou od dnešního dne létat z Prahy do Londýna. Na letiště Heathrow bude dopravce létat jednou denně. Jde tak o první novou linku na pražském letišti po koronavirové krizi, další přibudou během července. Do Londýna už od pondělka létá také Ryanair, v červenci se přidají British Airways a později i easyJet.Čeští letečtí dopravci přestali létat do Londýna i dalších britských měst vloni. Původně mělo přerušení linek do Londýna či Birminghamu být jen dočasně přes zimu, na konci loňského roku však skupina Smartwings, do níž ČSA patří, rozhodla o definitivním zrušení letů do Velké Británie. Nyní se tak na trasu opět vrací.

Londýn byl před koronavirovou krizí dlouhodobě nejvytíženější destinací na letech z pražského letiště, létalo tam až devět linek.Linka ČSA je první novou linkou na pražském letišti po krizi. Další dvě nové linky se spuštěním během léta oznámil i maďarský nízkonákladový dopravce Wizz Air, který bude létat do albánské Tirany a bulharské Varny. Vedle toho aerolinky postupně obnovují i dříve přerušené linky. Letiště má nyní potvrzeny lety do více než 70 destinací.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka