Qatar Airways obnoví v Praze první dálkovou linku do Dauhá

23.06.2020

Praha (ČTK) - Do Prahy se v příštím týdnu vrátí první dálková letecká linka. Do katarského Dauhá začne od 1. července znovu létat   společnost Qatar Airways. Dnes o tom informovalo Letiště Praha. Letiště má dosud potvrzeny lety do více než 70 destinací, necelou   polovinu loňské nabídky.

Qatar Airways bude do hlavního města Kataru létat třikrát týdně, vždy v pondělí, ve středu a v pátek. Na všechny lety bude      dopravce nasazovat letadla typu Boeing 787 Dreamliner. Letiště v Dauhá funguje jako významný přestupní bod pro lety do dalších    míst v Asii.

Jde tak o první dálkovou linku, která se na pražském letišti obnoví po koronavirové krizi. Před ní fungovalo na letišti okolo 15    dálkových linek do Asie a Severní Ameriky.

V současnosti je na letišti 20 pravidelných linek, další budou postupně přibývat v následujících dnech a týdnech. 

S obnovováním linek ožívá i provoz na pražském letišti. V květnu odbavilo 7960 cestujících, což bylo o téměř 3000 více než v dubnu. Stále je to však hluboko oproti úrovni před koronavirovoou krizí, meziročně totiž jde o pokles o 99,5 procenta. Výraznější nárůst počtu cestujících lze očekávat v červnu a dalších měsících.

 

Zdroj :ČTK / Letiště Praha

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka