ČSA a Smartwings v následujících týdnech obnoví až 30 linek

19.06.2020

Praha (ČTK) - Čeští letečtí dopravci plánují obnovení dalších až 30 linek. České aerolinie (ČSA), které nyní mají v provozu osm linek, by měly v následujících dvou týdnech obnovit spoje do dalších osmi evropských destinací. Smartwings pak v červenci plánují rozšířit provoz na více než 20 linek, nyní létají pouze do Splitu. Vyplývá to z aktuálních informací na webu Letiště Praha. Další obnovené linky z Prahy ohlásili i zahraniční dopravci, například do Polska nebo Norska.ČSA zahájily provoz po koronavirové krizi 18. května a nyní létají do celkem osmi destinací. Jde o Amsterdam, Paříž, Frankfurt nad Mohanem, Stockholm, Bukurešť, Košice, Keflavík a nejnověji také Budapešť. Ještě do konce června by dopravce měl začít létat do Kyjeva a nově také do Londýna. Další linky by měly přibývat na začátku července. První červencový den chce dopravce zahájit provoz do Oděsy, od 2. července jsou v plánu lety do Barcelony, Říma a Göteborgu a o den později také do Helsinek a Madridu.

Smartwings plánuje velké rozšíření provozu zejména v červenci. Dosud zatím létají pouze do chorvatského Splitu. Od příštího měsíce by ovšem vedle dříve ohlášených 12 řeckých destinací (Heraklion, Karpathos, Kavala, Kefalonia, Korfu, Kos, Lefkada, Rhodos, Samos, Santorini, Soluň a Zakynthos) plánují obnovit také lety do šesti španělských míst (Valencie, Malaga, Tenerife, Las Palmas, Fuerteventura a Palma de Mallorca), dále do Bulharska (Varna a Burgas), na portugalskou Madeiru a do Cagliari na italské Sardinii. Většina linek by měla začít fungovat na začátku měsíce.Lety z Prahy postupně obnovují i zahraniční dopravci. Nejnověji ohlásil spuštění letů polský LOT, který bude od 1. července létat do Varšavy. O den později pak spustí Norwegian Air lety do Osla. Už dříve oznámil obnovení více než 20 linek irský Ryanair a také další dopravci. Pražské letiště má nyní potvrzeno obnovení spojů do přibližně 60 destinací. Mezi nimi jsou i tři nové linky, konkrétně do Tirany a Varny od Wizz Airu a do Londýna od ČSA.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka