British Airways obnoví od července lety z Prahy do Londýna

18.06.2020

Praha (ČTK) - Letecká společnost British Airways obnoví od 1. července pravidelnou linku z Prahy do Londýna na letiště Heathrow. Na twitteru to dnes oznámilo Letiště Praha. Půjde o třetí linku z Prahy do britského hlavního města, ještě v červnu tam chtějí začít létat ČSA a Ryanair. Londýn byl před koronavirovou krizí nevyhledávanější destinací z Prahy, létalo tam devět linek.Pražské letiště tak má v současnosti potvrzeno od dopravců lety do téměř 60 destinací. Do Velké Británie se vedle Londýna bude létat ještě do Manchesteru, Liverpoolu, Bournemouthu a Edinburghu.

Jako první by měl do Londýna začít létat irský nízkonákladový dopravce Ryanair, první spoje má naplánované na 22. června. Mířit bude na letiště Stansted. Od 25. června začnou na Heathrow létat také ČSA. Český dopravce linku do Londýna zrušil už loni v prosinci, nyní ji tak znovu zavádí. Na začátku července se tak přidají i British Airways.Nyní na letišti funguje 18 pravidelných linek, další budou přibývat v následujících dnech a týdnech. Prioritou letiště je obnovování linek do velkých evropských měst. Mezi ohlášenými linkami jsou i tři nové, vedle linky ČSA do Londýna jde o lety Wizz Airu do Tirany a Varny.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka