Turkish Airlines se dohodly s Boeingem na kompenzacích za 737 MAX

02.01.2020

Istanbul  (ČTK)  Aerolinky Turkish Airlines se dohodly s americkým výrobcem Boeing na kompenzacích za problémy s jeho stroji 737 MAX. Oznámila to dnes turecká letecká společnost, která létá i do Prahy. Výši sumy neuvedla, ale turecký list Hürriyet napsal, že od americké firmy dostane 225 milionů dolarů (5,1 miliardy Kč).

Podle listu turecká společnost obdrží 150 milionů dolarů jako kompenzace a 75 milionů na pokrytí nákladů na náhradní díly a školení. Turkish Airlines mají ve své letce 24 letadel 737 MAX a tento měsíc se objevily zprávy, že se Boeing chystají za utrpěné ztráty zažalovat.Stroje 737 MAX nesmějí od března do vzduchu kvůli smrtelným nehodám v Indonésii a Etiopii, při nichž zahynulo 346 lidí. Podle agentury Reuters vyšly výrobce náklady s tím spojené zatím na více než devět miliard dolarů.

Boeing tento měsíc oznámil, že výrobu letadel 737 MAX, které jsou jeho nejprodávanějším modelem, od ledna pozastaví. Minulý týden skončil ve funkci šéf firmy Dennis Muilenbur.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka