Ryanair bude v létě nově létat do tří řeckých destinací

20.12.2019

Praha ČTK) - Letecká společnost Ryanair v příštím roce v létě bude provozovat tři nové linky z Prahy do Řecka. Pravidelně bude létat do Soluně a na ostrovy Rhodos a Korfu. Dnes o tom informoval irský dopravce. Z Prahy se létá do 13 řeckých destinací.

Letní letový řád tak bude mít 35 pravidelných linek z Prahy. Nové linky do Soluně a na Rhodos budou fungovat dvakrát týdně, na Korfu se bude od června létat jednou za týden. Spoje do Soluně navíc budou celoroční, ostatní dvě řecké linky budou fungovat přes léto. Vedle toho dopravce v létě prodlouží také své už zavedené linky do Manchesteru a Bordeaux. Prodej letenek začal nyní.Ryanair dále oznámil, že na svou základnu v Praze umístí další letadlo. Nově tak bude zde mít pět letounů. Podle společnosti jde o celkovou investici za 500 milionů dolarů (přes 11,4 miliardy korun). Irská společnost očekává že během příštího roku přepraví 2,7 milionu cestujících na linkách z Prahy, což je meziročně o 18 procent více.

Do Řecka z Prahy létají pravidelně tři dopravci, vedle Ryanairu ještě Smartwings a Aegean Airlines. Celkem 15 linek do 13 destinací fungují zejména přes léto jako tradiční dovolenkové spoje. Létá se například do Atén nebo na ostrovy Kos, či Kréta a další.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka