Letecká společnost SkyUp Airlines dnes zahájila provoz pravidelných linek mezi Prahou a Lvovem a Prahou a Charkovem.

18.10.2019

Praha  – Letecká společnost SkyUp Airlines dnes zahájila provoz pravidelných linek mezi Prahou a Lvovem a Prahou a Charkovem. Obě letecká spojení budou z Letiště Václava Havla Praha cestujícím k dispozici dvakrát týdně: každý čtvrtek a každou neděli.

Ukrajinský nízkonákladový dopravce na obě linky nasazuje Boeing 737-800 v konfiguraci pro 189 cestujících. Dnešní premiérový přílet letounu SkyUp Airlines na Letiště Václava Havla Praha z Charkova doprovázela slavobrána, pro cestující na odletu pak bylo v gatu připraveno menší pohoštění.


Nově navázané spolupráce se SkyUp Airlines si ceníme a vítáme další posílení leteckých spojů mezi Českou republikou a Ukrajinou. Jen v loňském roce jsme na pravidelných linkách do ukrajinských destinací odbavili v obou směrech téměř 240 tisíc cestujících. Věřím, že nová spojení s Charkovem a Lvovem ocení nejen velké množství ukrajinských cestujících, ale také čeští turisté se zájmem o poznávání netradičních destinací. Podle našich odhadů by mohlo linek využít až 60 tisíc cestujících ročně v obou směrech,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Cestující z Letiště Václava Havla Praha budou moci přímo létat již do čtyř ukrajinských destinací: kromě Charkova a Lvova jde také
o Oděsu a Kyjev. Letecká společnost SkyUp Airlines soustavně pracuje na budování vlastní sítě mezinárodních linek. „Učinili jsme další důležitý krok v naší strategii přibližování ukrajinských regionů světu. Nyní je pro obyvatele Charkova a Lvova daleko jednodušší navštívit Českou republiku.

Z druhé strany se s otevřením nových linek Čechům naskýtá skvělá příležitost, aby se podívali do Lvova, seznámili se s jeho historickým centrem a navštívili zdejší kavárničky s vynikající kávou a tradičními sladkými koláči. Rádi je také uvítáme

v Charkově, který má studentského ducha a architekturu sovětské avantgardy a modernismu,“ přibližuje Yevhen Khaynatsky, výkonný ředitel SkyUp Airlines.

 

Zdroj: Letiště Praha

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka