Pardubická ERA v Madridu zmodernizuje systém pro letový provoz

15.10.2019

Pardubice (ČTK) - Pardubická společnost ERA získala zakázku na svůj největší pozemní systém pro sledování letového provozu. Vybuduje ho na mezinárodním letišti Barajas v Madridu. Tvořit jej bude síť 46 pozemních stanic systému NEO sledujících letadla a přes 130 majáčků SQUID určujících polohu vozidel, uvedla v tiskové zprávě mluvčí firmy Lenka Reichová. Hodnotu zakázky společnost neuvedla.


Španělsko modernizuje letištní systém v hlavním městě po 13 letech, první zakázku od úřadu civilního letectví AENA dostala ERA v roce 2006. "Nyní však letiště Barajas potřebuje přehledovou informaci ještě zpřesnit, aby byla plnohodnotnou zálohou pro případ, že by byla vyřazena z provozu jeho řídící věž. Syntézou dat, která zařízení poskytují, získají dispečeři celkový obrázek o provozu na letišti i za špatného počasí, kdy je viditelnost minimální," uvedla Reichová. Uvedení systému do provozu je plánováno na jaro příštího roku.

Systémy ERA již ve Španělsku fungují také na letištích v Asturias, Palma de Mallorca a Tenerife na Kanárských ostrovech. Současně s instalací systému NEO na letišti v Madridu dodá firma dalších 113 majáčků SQUID pro sledování aut, kromě madridského letiště také na letiště ve městech Malaga, Alicante, Barcelona a Asturias.Společnost ERA od roku 2011 patří zbrojařské skupině Omnipol. Letové systémy vyvíjí a vyrábí pro civilní i armádní sektor. Za dobu své existence ERA instalovala přes 100 civilních systémů. Firma je autorem a výrobcem pasivního sledovacího systému Věra, dnes nazývaná VERA-NG (nová generace) pro sledování a identifikaci cílů ve vzduchu, na zemi i na moři. Jejím předchůdcem byla Tamara.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka