Společnost Air France převzala svůj první Airbus A350

03.10.2019

Letecká společnost Air France představila nový, ekologičtější letoun Airbus A350 poslední generace. Je vybaven 324 sedadly, z toho 34 ve třídě Business, 24 ve třídě Premium Economy a 266 ve třídě Economy. Letoun spotřebuje o 25 % méně paliva (tj. 2,5 litru na jednoho cestujícího a 100 km) díky využití materiálů s až o 67 % nižší hmotností – z 53 % kompozitů a ze 14 % titanu. Kromě toho je nový letoun o 40 % tišší.


Do roku 2025 společnost Air France zařadí do své flotily celkem 28 letadel Airbus A350-900. Airbus A350 společnosti Air France uskuteční svůj první komerční let dne 7. října. V roce 2020 bude postupně nasazen na celkem 6 destinací.

Podle Anne Rigail, generální ředitelky Air France, „je převzetí nového letadla pro aerolinie vždy mimořádnou a emocemi nabitou událostí. My i všichni zaměstnanci Air France jsme velmi hrdi, že můžeme přivítat Airbus A350, jeden z nejefektivnějších dálkových letounů světa co do ekologických, ekonomických i provozních parametrů. A od 7. října si budou moci naši zákazníci užívat dokonalý komfort a servis na palubě nového letadla. Příchod prvního A350 je začátkem nové fáze ve strategii modernizace leteckého parku Air France. Letadla nové generace budou do 5 let tvořit více než polovinu naší flotily!”

Nová akvizice pro omezení ekologických dopadů
Společnost Air France již řadu let usiluje o omezení své ekologické stopy realizací konkrétních opatření, k nimž patří snižování hmotnosti, omezování množství a recyklace odpadu, který na palubě vzniká, podpora úsporné pilotáže a navigace, snižování hlučnosti, omezování a kompenzace emisí CO2 a vyřazování plastových předmětů na jedno použití.
Hlavním nástrojem omezování ekologických dopadů však zůstává modernizace leteckého parku, jejímž symbolem se právě dnes stal první Airbus A350. Air France se rozhodla používat při pravidelných letech Airbusu A350 mezi Toulouse a pařížským letištěm Charlese de Gaulla částečně biopalivo. Tato iniciativa dokládá význam biopaliv pro letecké odvětví a úsilí Air France o jeho rozvoj.

První Airbus A350 společnosti Air France se jmenuje Toulouse
Při této příležitosti společnost Air France obnovila tradici pojmenovávání svých letadel. Po poradě se zaměstnanci se společnost rozhodla připomínat slavná francouzská města. První Airbus A350 tak Anne-Marie Couderc, předsedkyně představenstva Air France-KLM a Air France a kmotra letounu, pokřtila „Toulouse“. Toulouse je významným centrem – „hlavním městem“ – leteckého průmyslu a také místem vzniku nejnovějšího přírůstku do firemní flotily. Air France navíc do Toulouse létá již od samotného vzniku společnosti v roce 1933.

Nová definice komfortu

Na palubě Airbusu A350 společnosti Air France na cestující čeká: prostornější kabina v třídách Business, Premium Economy i Economy, o 30 % větší plocha oken, jiný systém přetlakování kabiny, který zajišťuje příjemnější prostředí a pravidelnou výměnu vzduchu v kabině, osvětlení uzpůsobené různým fázím letu.

Palubní Wi-Fi!

Na palubě Airbusu A350 mohou cestující zůstat v kontaktu díky službě Air France CONNECT, Wi-Fi připojení v průběhu letu. K dispozici jsou tři různé úrovně uživatelských oprávnění:

„Message“ zdarma pro všechny pro odesílání a přijímání zpráv v průběhu letu; „Surf“ v ceně od 3 do 18 eur (pro cestující s náletem 6 000 mil) pro prohlížení internetu, konzultace a zasílání e-mailů; „Stream“ v ceně 30 eur (při náletu 10 000 mil) poskytující vysokorychlostní internet, možnost streamingu a stahování, a to včetně oprávnění „Message“ a „Surf“.


Destinace obsluhované novým Airbusem A350

Airbus A350 společnosti Air France začne postupně létat do 6 destinací* na 4 světadílech, přičemž poprvé odstartuje z letiště Charlese de Gaulla dne 7. října:
Abidžan (Pobřeží slonoviny): od 7. října do 8. prosince 2019 a dále od 10. února 2020 po dobu letní sezóny 2020
Bamako (Mali): od 7. října do 8. prosince 2019 a dále od 10. února 2020 po dobu letní sezóny 2020
Toronto (Kanada): od 27. října 2019
Káhira (Egypt): od 9. prosince 2019
Soul (Jižní Korea): od 9. prosince 2019
Bangkok (Thajsko): letní sezóna 2020

Air France, mezinárodní letecká společnost s vysokými standardy přeměňuje běžné lety na skutečně příjemné zážitky, a to na palubách svých letadel jak ve Francii a Evropě, tak i po zbytku světa.

Air France-KLM je jednou z vedoucích aerolinek při odletu z Evropy. V roce 2018 nabízí svým zákazníkům přístup k síti pokrývající 314 světových destinací ve 116 zemích světa, a to díky svým 5 značkám: Air France, KLM Royal Dutch Airlines, Transavia, Joon a HOP! Air France. S flotilou čítající 545 letadel a více než 98,7 miliony cestujících přepravených v roce 2017 Air France-KLM vybaví denně až 2300 letů, především z domovských letišť Charlese de Gaulla v Paříži a Schipholu v Amsterdamu.Věrnostní program Flying Blue společnosti Air France-KLM pro časté cestující je jedním z největších v Evropě, čítá přes 15 milionů členů. Air France-KLM a jeho partneři Delta Air Lines a Alitalia provozují největší transatlantický společný podnik s více než 270 lety denně. Air France-KLM je členem aliance Sky Team, jejíž součástí je 20 aerolinek, nabízejících svým zákazníkům přístup ke globální síti více než 16 600 letů denně vedoucích do přibližně 1070 destinací ve 177 zemích.

 

Zdroj: AirfranceKLM Group

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka