ČSA budou létat z Prahy na Island celoročně

10.09.2019

Praha (ČTK) - České aerolinie (ČSA) rozšíří svou linku z Prahy na islandský Keflavík a nově tam budou létat celoročně. Dosud byla linka sezonní a fungovala pouze v létě. Spoje budou létat denně v obou směrech. Dnes o tom informoval letecký dopravce.

Během zimního letového řádu budou spoje mezi Prahou a Islandem létat s mezipřistáním v Kodani. V létě pak budou spojení do Keflavíku a Kodaně nadále provozovány přímými lety, jako je tomu nyní. Aerolinky budou na spojích na Island používat stroje z flotily Smartwings Group, jejíž jsou součástí."Úpravou letového řádu během zimy získá Praha celoroční spojení s Islandem a ČSA tímto krokem vychází vstříc velké poptávce po této trase. Cestující z Islandu mohou po jednoduchém přestupu v Praze pokračovat navazujícími linkami ČSA a Smartwings," uvedl obchodní ředitel dopravce Jan Tóth.

Let do Keflavíku bude z Prahy odlétat během zimního letového řádu v 18:05 s příletem na letiště v Kodani v 19:25 místního času. Po 45 minutách pak bude pokračovat do Keflavíku s příletem ve 22:35 místního času. Z Islandu je odlet naplánován ve 04:25 s příletem do Kodaně v 8:30 místního času. Z Kodaně letadlo odlétá v 09:15 a v Praze přistane v 10:40. ˇMajoritním vlastníkem ČSA se loni v únoru stala skupina Smartwings. Linkami ČSA letělo 2,7 milionu lidí, zhruba stejně jako v roce 2017. ČSA letos naopak několik linek zrušilo. Skončily například spoje mezi Prahou, Ostravou a Bratislavou, do ruského Jekatěrinburgu nebo portugalských měst Porto a Lisabon.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka