Instruktor létání omdlel, Australan musel přistát při první lekci

03.09.2019

Sydneyí (ČTK) - Hned při první lekci kurzu pilotování musel s dvoumístnou Cessnou neplánovaně nouzově přistát Australan May Sylvester. Jeho instruktor totiž během letu upadl do bezvědomí, a kniplu se tak musel chopit jeho nezkušený žák. Sylvester nakonec s pomocí zaměstnance řízení letového provozu bezpečně přistál na malém letišti na předměstí západoaustralského Perthu, informoval server news.com.au.

První hodinu leteckého kurzu, na kterou zřejmě nikdy nezapomene, absolvoval Sylvester v sobotu. Včera úřady zveřejnily záznam jeho konverzace s řídicí věží letiště Jandakot poté, co jeho instruktor omdlel.https://youtu.be/cE4aNKt177Q

"Opírá se o mé rameno, snažím se ho udržet nahoře, ale pořád padá," říká účastník kurzu létání na záznamu. "Víte, jak ovládat tohle letadlo?" zeptal se ho zaměstnanec letiště. "Tohle je moje první lekce," vysvětlil mu Sylvester a dodal, že to bude i jeho první přistání

.

Na letiště Jandakot kvůli dramatické situaci přijeli hasiči i záchranáři, nakonec ale nebyli potřeba. Účastníkovi kurzu létání se navzdory absenci zkušeností podařilo s Cessnou úspěšně přistát - za jásotu přihlížejících, mezi nimiž byli i jeho manželka a tři děti.

Ředitel letecké školy Chuck McElwee australským médiím řekl, že za třicet let praxe nic podobného nezažil. Sylvester podle něj "odvedl naprosto výjimečnou práci". Instruktor, který během výuky upadl do bezvědomí je ve stabilizovaném stavu, doplnil McElwee.

 

Zdroj: ČTK

Foto: Jetphotos.com

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka