Náměšťská základna ode dneška hostí letecké cvičení Ample Strike

29.08.2019

Náměšť nad Oslavou (Třebíčsko), (ČTK) - Základna vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou hostí ode dneška do 20. září mezinárodní taktické cvičení Ample Strike. Zaměřuje se na sladění výcviku předsunutých návodčích, kteří navádějí letouny na cíl, s leteckými osádkami a veliteli pozemních jednotek. Cvičení se zúčastní asi 750 vojáků a letouny z pěti zemí, sdělil ČTK mluvčí cvičení Petr Vajčner.

Technika i vojáci budou přijíždět od pátku. Hlavní část cvičení začne podle Vajčnera oficiálním zahájením 3. září a skončí 13. září.Do cvičení zasáhne 25 letounů a vrtulníků. Česká armáda zapojí dva gripeny, čtyři bitevníky L-159 ALCA a dva bojové vrtulníky Mi-24/35 HIND. USA vyšle bombardér B-52 Stratofortress nebo letoun určený k doplňování paliva jiným letounům ve vzduchu. Němci poskytnou mimo jiné stíhací letoun PA-200 Tornado. Vojáci budou ze Slovenska, Polska, Maďarska, Německa, Slovinska, Velké Británie a Spojených států amerických.Vojáci budou při cvičení kromě náměšťské základny využívat vojenský výcvikový prostor Boletice, a také 21. základnu taktického letectva Čáslav, 25. protiletadlový raketový pluk Strakonice, 26. pluk velení, řízení a průzkumu Stará Boleslav a Správu letiště Pardubice.Cvičení je plně v gesci Armády ČR. Náměšťská základna se stará o koordinaci logistického zabezpečení s ostatními armádními složkami. Další informace jsou na webu základny.Letošní cvičení Ample Strike bude v menším rozsahu než v minulých letech. Zjara už ale 22. základna vrtulníkového letectva Sedlec u Náměště nad Oslavou hostila mezinárodní vrtulníkové cvičení Dark Blade, jehož se zúčastnilo na 1200 vojáků ze šesti zemí a 28 jejich strojů.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka