ČSA zruší dvě linky do Portugalska, důvodem byl nízký zájem

04.06.2019

Praha (ČTK) - Letecká společnost České aerolinie (ČSA) v červnu zruší další dvě své pravidelné linky, létat přestanou do Porta a Lisabonu. Obě linky do Portugalska dopravce ruší kvůli nízkému zájmu cestujících. ČTK to řekla Vladimíra Dufková, mluvčí společnosti Smartwings, která je mateřskou firmou ČSA. Na informaci upozornil server zdopravy.cz. ČSA letos zrušily i jiné pravidelné linky, například na Slovensko nebo do Ruska.

Jako první přestane létat linka do Porta, která skončí 11. června, o den později přestanou ČSA létat do Lisabonu. "Jde o sezónní linky, které nesplňují naše obchodní očekávání," řekla ČTK Dufková. Neuvedla, zda je to jediná změna v letovém řádu dopravce pro nadcházející období.ČSA podle serveru zdopravy.cz při rušení linek využily zákonné lhůty 14 dnů. Cestující s letenkami po 12. červnu tak mají nárok pouze na vrácení peněz za koupené letenky, kompenzace nedostanou.

Do Lisabonu bude dále z Prahy létat pouze TAP Air Portugal. Během léta tam bude létat až 11krát týdně. Do Portugalska, konkrétně na ostrovy Faro a Madeira, přes léto létá také společnost Smartwings.

ČSA letos v lednu zrušily pravidelné linky z Prahy do Ostravy a Bratislavy a také slovenskou vnitrostátní linku mezi Bratislavou a Košicemi. Důvodem byl podle firmy nedostatek vhodných letadel pro tyto lety. V lednu také skončil pravidelný provoz mezi Prahou a Jekatěrinburgem, spoj byl pro firmu ztrátový.ČSA loni klesl počet přepravených lidí z předloňských 2,9 milionu na zhruba 2,7 milionu. Zisk ČSA podle posledních dostupných údajů za rok 2017 meziročně vzrostl o 9,7 procenta na 267 milionů korun. V březnu dopravce rozhodl o propuštění 40 až 60 zaměstnanců, zejména z řad palubních průvodčích. Jde vesměs o zaměstnance, kteří odmítli nabídku na přesun k mateřské společnosti Smartwings.

České aerolinie patří do skupiny Smartwings Group. Společnost Smartwings, která je mateřskou firmou celé skupiny, dopravce definitivně ovládla loni, tehdy ještě pod názvem Travel Service. V současnosti Smartwings v ČSA drží 97,7 procenta akcí firmy.

 

Zdroj: ČTK

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka