Aviatická pouť letos přilákala asi 35.000 diváků

03.06.2019

Pardubice (ČTK) - Návštěvnost letošní Aviatické pouti zřejmě vyrovná rekord z roku 2011. Za oba víkendové dny přišlo na pardubické letiště asi 35.000 diváků, řekl ČTK Petr Kolmann z pořadatelského týmu. Největší pozornost poutaly ukázky závodu Red Bull Air Race, který se v Česku nelétá."Přitáhlo to určitě hodně lidí, vydrželi i v parných dnech. Byla to zřejmě nejen první, ale i nejspíše poslední příležitost to vidět," uvedl Kolmann.Světová série Red Bull Air Race má skončit se sezonou 2019. Závody předvádějí kombinaci rychlosti, přesnosti a dovednosti.

Piloti prolétají trať mezi nafukovacími pětadvacetimetrovými pylony, někdy se pohybují pouze pár metrů nad zemí při rychlosti až 370 kilometrů v hodině.

Letci Red Bull Air Race Martin Šonka a Petr Kopfstein převedli i sólová akrobatická vystoupení.Atraktivní byly také komponované letecké scény z první a druhé světové války. Z období první války se předvedla replika francouzského letounu Caudron a další dobová letadla. Do období druhé světové války organizátoři situovali ukázku, v níž stíhací letoun Mustang útočí na německou kolonu.Na nebi se předvedla rovněž velkoskupina vzácných letounů z druhé světové války. Světovou premiéru měl na akrobatické pouti manévr s názvem Double Mirror Loop skupiny The Flying Bulls Aerobatic Team.Kromě historických strojů si diváci mohli prohlédnout i letouny Vzdušných sil Armády České republiky nebo vrtulníky Centra leteckého výcviku či letouny Aero L-159 Alca. Na zemi byla vystavena hasičská technika, veterány automobilů a motocyklů a na dálku řízené modely aut. Ukázky své činnosti předvedla městská, cizinecká a státní policie a kluby vojenské historie.

 

Zdroj: ČTK

Foto: Redakce Flymag

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka