Na Aviatické pouti budou piloti prolétávat mezi pylony

29.05.2019

Pardubice (ČTK) - Pořadatelé červnové Aviatické pouti očekávají velkou návštěvnost. Atraktivní budou například scény z první a druhé světové války a zejména ukázky závodu Red Bull Air Race, který se v Česku nelétá. Diváci se mohou těšit na přitažlivé průlety mezi pylony, řekl novinářům letecký akrobat Petr Kopfstein, který bude s vítězem seriálu Red Bull Air Race a mistrem Evropy v letecké akrobacii Martinem Šonkou členem týmu."V sobotu i v neděli by se měly létat každý den dva bloky, simulace toho závodu, kde budeme prolétávat předem připravenou trať, která je o něco jednodušší a kratší, než bývá v reálu," uvedl Kopfstein. S akrobatickými speciály se oba letci převedou i v samostatných freestylových vystoupeních.

Ve scéně z první světové války se předvede v premiéře replika francouzského letounu Caudron a další dobová letadla. Do období druhé světové války organizátoři situovali ukázku, v níž bude stíhací letoun Mustang útočit na německou kolonu. K vidění budou i další historické a moderní stroje.Návštěvníci si budou moci na zemi prohlédnout hasičskou techniku, automobilové veterány, na dálku řízené modely aut, předvedou se městská, cizinecká a státní policie a kluby vojenské historie. Program lze najít na stránkách Aviatické pouti.

Aviatická pouť se koná 1. a 2. června na pardubickém letišti. Pořadatelé připravují několik ploch pro parkování aut, která budou moci stát na silnici I/37 ve směru od Dražkovic, u dostihového závodiště, na civilním letišti a u plochodrážního stadionu, odkud bude kyvadlová doprava. Dopravní podnik chystá zvláštní spoje, využít bude možné i vlaky, které staví na zastávce u závodiště a odtud bude na letiště jezdit autobus.

 

Zdroj: ČTK

Foto: FB Martin Šonka / Aviatickapout.cz

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka