Na pražském letišti se dnes uskutečnilo bezpečnostní cvičení

17.04.2019

Praha (ČTK) - Na letišti Václava Havla v Praze se dnes odpoledne uskutečnilo pohotovostní cvičení, jehož tématem bude zásah bezpečnostních složek u havarovaného letadla. Provoz na letišti akce nijak neovlivnilo. Informovalo o tom Letiště Praha. Cvičení se zúčastnílo celkem 350 lidí.

"Statisticky dochází k leteckým nehodám velmi vzácně. Velká mezinárodní letiště však musí být připravena i na takovou událost. Proto minimálně jednou za dva roky pořádáme pohotovostní cvičení, při kterém komplexně testujeme připravenost na řešení mimořádných událostí všeho druhu," řekl člen představenstva Letiště Praha odpovědný za bezpečnost Milan Špaček.Cvičení v areálu letiště začalo ve 13:00. Simulovalo nehodu letadla po nezdařeném přistávacím manévru. Součástí cvičení byli záchranné a hasební práce, dále evakuace a ošetření raněných pasažérů a jejich převoz do spádových nemocnic a tamní hromadný příjem.

V akci bylo 220 členů zásahových složek, 100 figurantů, kteří představovali pozici cestujících, a 30 organizačních pracovníků. Vedle bezpečnostních složek letiště i z řad hasičského sboru, policie, záchranné služby či některých pražských nemocnic. Letadlo pro cvičení zapůjčíla společnost Smartwings.

Bezpečnostní akce se uskutečnila za plného provozu. Podle letiště však neměla mít vliv na odbavování cestujících ani samotný letový řád. Letiště také žádálo cestující, aby cvičení nefotili a nenahrávali. Obává se, že by se tím mohla šířit mylná informace o skutečné nehodě.

Zdroj: ČTK

Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka