Králem českých letců je podle očekávání akrobat Šonka

15.02.2019

Praha (ČTK) - Martin Šonka byl vyhlášen nejlepším českým leteckým sportovcem za rok 2018. Vítěz prestižního seriálu Red Bull Air Race a mistr Evropy v letecké akrobacii byl jasným favoritem ankety, kterou vyhrál podruhé. Pomyslnou korunu nejlepšího českého letce převzal na slavnostním galavečeru v Praze od rogalisty Petra Beneše.

f

"Leteckým sportovcem roku jsem teprve podruhé, naposledy to bylo předloni, tedy za rok 2016. Ocenění si vážím a smekám před ostatními sportovci - mistry světa a Evropy v dalších leteckých sportech, o kterých se bohužel tak často jako o tom mém sportu nepíše," uvedl Šonka v tiskové zprávě.


"Máme přitom mistryni Evropy v přesnosti přistání paraglidingu, mistra světa v letecké rally, skvělé mladé letkyně ve větrném tunelu nebo teprve třináctiletého juniorského mistra světa v leteckém modelářství," doplnil Šonka.

O výsledcích tradiční ankety rozhodují komise organizací spravujících letecké sporty v České republice - tedy Aeroklubu ČR, Letecké amatérské asociace ČR a Klubu leteckých modelářů Svazu modelářů ČR.

 

Zdroj: (ČTK

Foto: www.martin-sonka.cz

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka