Ryanair koupil zbývající podíl v aerolinkách Laudamotion

30.01.2019

Vídeň (ČTK) - Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair koupila zbývající čtvrtinový podíl ve své rakouské divizi Laudamotion, a je tak jejím 100procentním vlastníkem. Oznámily to dnes rakouské aerolinky, cenu firmy nezveřejnily.Firmu Laudamotion založil bývalý pilot formule 1 Niki Lauda. Ryanair získal téměř čtvrtinový podíl v Laudamotion loni v březnu a později ho zvýšil na 75 procent. Měl také opci na nákup zbývajícího čtvrtinového podílu od Laudy, kterou využil. Prodej podílu byl dokončen 31. prosince. Lauda zůstane dál předsedou správní rady Laudamotion.


Aerolinky nyní podle prohlášení plánují v příštích letech rapidní růst. Do roku 2021 chtějí zvýšit počet cestujících na 7,5 milionu z letošních čtyř milionů a počet letadel na 30 z dosavadních 19. Podnik také najme více pilotů, palubního personálu a techniků a plánuje nové trasy ze svých základen ve Vídni, Stuttgartu, Düsseldorfu a Palmy, uvedla agentura AP.

Zdroj: ČTK

Foto: Laudamotion

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka