Pilot v Austrálii usnul za letu a přeletěl cíl o 46 kilometrů

28.11.2018

Melbourne (ČTK) - Pilot civilního letadla čelí vyšetřování poté, co usnul v kokpitu nákladního letounu a přeletěl cílové letiště na australském ostrově o 46 kilometrů. Dnes o tom informovala agentura AP s odkazem na oficiální zdroje.

Pilot, jehož jméno dosud nebylo zveřejněno, byl jedinou osobou na palubě dvoumotorového letounu PA-31 Navajo Chieftain. Letěl se zapnutým autopilotem brzy ráno 8. listopadu z města Devonport v Tasmánii na ostrov King Island ležící 250 kilometrů na severozápad, uvedl v prohlášení jeho zaměstnavatel, letecká společnost Vortex Air. Pilot "nechtěně usnul během pilotáže letadla", uvedla firma z Melbourne."Začalo to být zřejmé, když se řízení letového provozu nebylo schopno s pilotem spojit během letu a letadlo přeletělo plánovaný cíl se zapnutým autopilotem," uvádí se v prohlášení.

Podle australských médií ukázaly záznamy řízení letového provozu, že jeho pracovníci se několikrát pokusili o radiový hovor, ale pilot ani v jednom případě nezareagoval.

Letec bezpečně přistál na ostrově King Island, sdělily aerolinky Vortex Air. Australská agentura pro bezpečnost dopravy, která vyšetřuje nehody a možná rizika, a Úřad pro bezpečnost civilního letectví, který je regulačním orgánem pro letecký průmysl, vyšetřují incident i pozadí pilotovy únavy.


Agentura potvrdila, že letadlo přeletělo letiště na ostrově o 46 kilometrů kvůli spánku pilota. Uvedla, že předtím, než vydá oficiální zprávu o incidentu, pilota vyslechne a prověří provozní postupy aerolinek Vortex Air.

Společnost Vortex Air sdělila, že let v 6:20 byl prvním pilotovým letem po jeho návratu z dovolené. V ten samý den pak dále létal. Média uvedla, že pilot přišel do služby, ačkoliv noc předtím spal jen málo či vůbec kvůli osobním problémům.

"Vortex Air bere bezpečnost svých cestujících, posádky a pilotů extrémně vážně a vždy dodržuje všechny bezpečnostní postupy," sdělily aerolinky. "Je to zcela výjimečný případ, jak dokládají dosavadní výsledky společnosti," dodaly. Firma uvedla, že pilotovi pomáhá s "bezpečným návratem do práce".

 

Zdroj : ČTK

Foto: Vortex Air

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 29.11.2018 04:17, Vložil : dfb

how to create a part on a wig shilo flip in hair extensions lace wigs bellatique hair bohemian le prive hair extensions cheap hair extensions hair couture clip in extensions reviews laki hair deep wave lace wigs best hair serum for curly hair bellatique hair loose wave human hair wigs uk hairstylist quotes 50s style hair bands hair wigs

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka