Vietnamské aerolinky koupí od Airbusu 50 letadel za 6,5 mld. USD

07.11.2018

Hanoj  (ČTK) - Vietnamské aerolinky VietJet Aviation koupí od evropského Airbusu 50 dopravních letadel A321 za 6,5 miliardy dolarů (147 miliard Kč). Vietnamská nízkonákladová společnost to uvedla ve svém dnešním sdělení. Smlouvu na návštěvě Hanoje podepsal francouzský premiér Édouard Philippe.
VietJet si od nákupu slibuje vyšší provozní efektivitu a kapacitu zejména na linkách do zahraničí. Airbus mu v rámci dohody kromě poskytnutí letadel zajistí i pilotní a technický výcvikový program.VietJet je největší soukromou leteckou společností ve Vietnamu. V současnosti disponuje 60 stroji Airbus a denně vypraví přes 385 spojů jak vnitrostátních, tak do zahraničí, například do Japonska, Hongkongu, Jižní Koreje, Tchaj-wanu, Singapuru, Číny nebo Thajska. Šéf firmy tento týden agentuře Reuters řekl, že by rád udržel průměrné stáří letky na třech letech, aby minimalizoval náklady na pohonné hmoty a údržbu.Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA) předpovídá, že Vietnam bude za 20 let patřit mezi deset nejrychleji rostoucích trhů letecké dopravy na světě.
Společnost Airbus Group ve třetím čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 212 procent na 957 milionů eur (24,7 miliardy Kč), zejména díky růstu provozního zisku, ale také díky příznivému vlivu směnných kurzů.

 

Zdroj: ČTK

Photo: VietJet

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Привет

Odpovědět

Datum : 12.11.2018 18:58, Vložil : Filipanots

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka