Nad národními parky vznikly bezletové zony, platí i pro drony

17.10.2018

Praha  (ČTK) - Úřad pro civilní letectví zpřísnil pravidla pro letový provoz, včetně dronů, nad národními parky. Nová opatření vymezují oblasti, nad kterými je úplný zákaz provozu. ČTK to dnes sdělil mluvčí úřadu Vítězslav Hezký. Na informaci upozornila Česká televize. Podle ochranářů právě drony ohrožovaly chráněná zvířata i rostliny.
Nová opatření navazují na loňský zákon o ochraně přírody a krajiny a definují bezletové zóny, ve kterých se nesmí létat až do výšky 300 metrů nad zemí. Opatření platí pro profesionální i amatérské provozovatele, kteří drony často využívali k pořizování leteckých snímků nad krajinou. Provozovatelům za porušení hrozí na místě až desetitisícová pokuta, ve správním řízení jsou pokuty ještě vyšší.Nová pravidla se nevztahují na letouny se speciálním povolením a také na bezmotorová letadla, jako jsou například kluzáky. Bezmotorové stroje nemají podle úřadu na ochranu přírody negativní vliv.
Podle údajů Úřadu pro civilní letectví bylo v loňském roce v České republice registrováno více než 400 komerčně využívaných dronů. Jejich počet stále stoupá.V současné době existují v ČR čtyři národní parky - Národní park Šumava, Národní park Podyjí, Národní park České Švýcarsko a Krkonošský národní park. Národní parky pokrývají 1,5 procenta rozlohy území státu, vyplývá z webu ministerstva životního prostředí.

Chcete-li se i Vy dozvědět jak a kde lítat legálně a bezpečně navštivte nás na http://euro-pilot.cz , naši kvalifikovaní drone piloti Vás naučí vše od prvního vzletu po získání povolení k leteckým pracem.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka