Prohlášení Flying Academy ohledně skupiny Accolade holding a.s. přebírající Letiště Brno a.s.

26.09.2018

Flying Academy od počátku své existence v podnikání věří, ve zdravé obchodní vztahy založené na vzájemné důvěře a úctě. Za posledních 15 let, kdy na Letišti Brno působíme jako místní provozovatel, jsme neustále vykazovaly meziroční růst a to i přes různé překážky, nedostatečný dialog, neadekvátní komunikaci s předchozími majiteli a vedením společnosti Letiště Brno a.s.


Převzetí společnosti Letiště Brno a.s. skupinou Accolade Holding a.s. jsme přivítali, zejména když jsme se dočetli o jejich plánech zdravého rozvoje letiště v Brně a touze dále rozvíjet region a zvyšovat význam Brna v leteckém světě.

Krátce po převzetí jsme si uvědomili, že veškeré velkolepě znějící plány představené skupinou Accolade Holding a.s. ohledně Letiště Brno - Tuřany byly pouze příležitostí pro PR a nezahrnovaly v sobě plány našeho podnikání, jakožto největšího provozovatele v odvětví všeobecného letectví na Letišti Brno-Tuřany. Navíc jsme se stali obětí snahy o odstranění našeho podnikání z prostor Letiště Brno-Tuřany, a to bez dostatečné snahy společně se dohodnout na vhodném časovém plánu či snahy pro nalezení společného řešení.S přihlédnutím k vlivu na místní ekonomiku, by odchod Flying Academy s.r.o. z Letiště Brno - Tuřany byl pro město Brno a Jihomoravský kraj ztrátou 110 milionů korun za rok (studie vlivu na region za rok 2017), což by se negativně projevilo na všech úrovních.

Během 16 let své existence měla naše společnost možnost se několikrát přestěhovat na jiná letiště v rámci České republiky, ale také dostala nabídky z dalších zemí střední Evropy. Jednalo se většinou o regionální letiště která pochopila, že úspěšný obchodní model všeobecného letectví (General Aviation) bude poskytovat nový život pro bývalá vojenská letiště, která se v současnosti více či méně úspěšně snaží o nalezení svého místa v leteckém průmyslu jako regionální civilní letiště. Přesto vše jsme těchto nabídek nevyužili a pokračovali jsme v investicích na Letišti Brno - Tuřany, na místě, kde byla naše společnost v České republice založena

Jsme velmi zklamáni jednáním a přístupem managementu společnosti Accolade Holding - zastoupenou panem Milanem Kratinou a to zejména proto, že je ochotna vyřadit z provozu společnost, jež přináší více než 40% veškerých pohybů na Letišti Brno - Tuřany, již zavedený podnik s dvouciferným meziročním růstem, nepřetržitým provozem bez ohledu na sezónnost (ve srovnání s leteckými společnostmi, které mají vrcholy v létě a nízký provoz v zimě) a s nízkým rizikovým faktorem.

Jsme rovněž zklamáni nedostatkem rozumné strategie, vize a porozumění kombinovaného modelu obchodní letecké dopravy a všeobecného letectví v rámci letiště.

Na všech okolních regionálních letištích v Evropě je všeobecné letectví podporováno, neboť je to konstantní tok příjmů pro region s minimálním dopadem na životní prostředí a hladinu hluku v dané oblasti.

Odsuzujeme opatření přijatá skupinou Accolade Holding a.s. proti naší společnosti, nedostatek touhy po zdravém dialogu a neochotu nalezení společného řešení, které by bylo přínosné pro obě strany a brněnský region. 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

hluk a jine

Odpovědět

Datum : 26.11.2018 09:36, Vložil : student

k poslednimu bodu. U letiste byva zpravidla hluk od letadel, stejne tak jako u nadrazi od vlaku. Kdyz tam sidlili vojaci, nikdo nic nerekl. Predpokladam ze barak prispevatele tam stoji jenom proto ze koupil levne pozemek. To ze je s vedenim skoly ponekud "narocnejsi" komunikace je znama vec, nicmene poplatky plati jak ma. Na letisti je jeste nekolik leteckych provozovatelu, jeden z nich provozuje i proudovy letoun, ktery je vsechno, jen ne tichy a vzhledem k stari predstavuje taky nejake riziko. Kdo chce psa bit, hul si najde, zajimave ze doted to nikomu nevadilo. Podotykam, ze nejsem nejaky velky fanousek tehle skoly, ale nezaujatost je tady na miste.

Jádro sporu?

Odpovědět

Datum : 14.10.2018 08:06, Vložil : Karel

Nevím, co přesně mezi sebou máte. Letiště a.s. je jen nájemce letiště, které patří tuším JMK. Navigační služby vám poskytuje ŘLP. Mě z toho vychází, že jediné, čím vás může Kratina zkoušet vystrnadit je zdražení některých služeb, třeba pronájmu nějakých prostor, stojánky, prodeje paliva atd. Místo nářků na předchozí i současné vedení by bylo lepší vysvětlit, o co konkretně jde. Přeji vám, ať společně najdete kompromis, ale tento článek tomu sotva pomůže.

karma

Odpovědět

Datum : 10.10.2018 12:37, Vložil : Leo

tomu se rika karma, nebo kazdy sklizi jak zaseje, rikejte si tomu jak chcete...

vátní Projev

Odpovědět

Datum : 27.09.2018 16:26, Vložil : Loki

Jako temné a zrádné božství já Loki vyjadřují svůj opodstatněný nesouhlas s jednáním společnosti Accolade Holding. Chování předních tváří této společnosti lze odsoudit už jen za předzaujatost vůči společnosti Flying Academy která je zřejmě viditelná v ducha nepřítomnosti živého jednání s úctou k práci všech členů Flying Academy. Považuji takový přístup k lidské důstojnosti nepřípustný a mocí své podstaty přísahám jednat skrze každou lidskou ruku i mysl ať už bude napravení situace v mych silách či nikoliv. Jako člověk umožňující přítomnosti vyšších sil skrze jeho tělo promlouvat navíc připomínám že se jedná o akademii umožňující civilním životům snadno zvládnout umění pilotovat aero dopravní prostředky a myslím si že je nepřípustné být kapitalisticky zaujatý vůči akademické společnosti. Za to odsuzuji společnost Accolade Holding k pečlivému a důkladnému zvážení svých kroku s ohledem na budoucí spolupráci s přítomnými lidmi v okolí svého působení.

Dotaz

Odpovědět

Datum : 27.09.2018 13:01, Vložil : Čtenář

Dobrý den, mám dva dotazy. Zajímal by mě rozklad těch 110 milionů, které údajně přinášíte kraji, městu a letišti. Jakými fakty je to podložené, prosím. A druhý dotaz, jaká je prosím pointa tohoto článku, kterou bych si měl jako čtenář odnést? Připadá mi to jen jakože jedna firma se snaží na vlastním serveru pošpinit jinou firmu. Což mi připadá jako chování, které tady sami odsuzujete. ;-) Taková letecká TV Barrandov.

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka