Italský regulátor vyšetřuje Ryanair kvůli pravidlům pro zavazadla

27.09.2018

(ČTK) - Italský antimonopolní úřad zahájil vyšetřování irského nízkonákladového dopravce Ryanair kvůli nově zavedeným poplatkům za příruční zavazadla. Ta jsou podle jeho mínění "základním prvkem dopravy" a měla by být zahrnuta do ceny letenky.
Od listopadu bude mít každý cestující s touto společností v ceně letenky pouze malé příruční zavazadlo, které se vejde do prostoru pod sedadlem. Cestující, kteří budou chtít vstoupit na palubu letadla se zavazadlem do 10 kilogramů, musí zaplatit devět eur (230 Kč).Úřad uvedl, že nová praxe Ryanairu může znamenat nekalou obchodní praktiku tím, že zkresluje konečnou cenu letenky a znemožňuje porovnání ceny s cenami jiných leteckých společností. Antimonopolnímu úřadu si stěžovala spotřebitelská sdružení.
Irský přepravce v srpnu uvedl, že tato politika si neklade za cíl vydělávat peníze, ale "zlepšit přesnost odletů a snížit průtahy při nastupování".
Na poplatcích za doplňkové služby, jako jsou odbavená zavazada nebo výběr sedadla, aerolinky Ryanair podle zjištění firmy IdeaWorks za posledních 12 měsíců vydělaly 1,7 miliardy liber (49 miliard Kč). To znamená, že téměř třetina zisků firmy pochází z takzvaných "vedlejších příjmů", píše zpravodajský server BBC.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka