Jihomoravský kraj dá 20 milionů na podporu nových leteckých linek

21.09.2018

Brno 20. září (ČTK) - Jihomoravský kraj poskytne 20 milionů korun Jihomoravské rozvojové společnosti na podporu nových leteckých linek z Brna. Schválilo to dnes zastupitelstvo kraje. Stejnou částku dá na linky i město Brno. Peníze marketingově podpoří novou linku do Milána, která začne létat v říjnu. Mají ale pomoci i dalším linkám, které by mohly přibýt v letovém řádu od dubna. Novinářům to dnes řekl hejtman Bohumil Šimek. Jihomoravskou rozvojovou společnost z poloviny vlastní kraj a z poloviny Brno.

Poskytnutí peněz schválilo zastupitelstvo v balíčku několika bodů. Pro bylo 58 přítomných zastupitelů, nikdo nebyl proti a nikdo se nezdržel. Jihomoravský kraj se už delší dobu snaží o zavedení nových leteckých linek. Letos v prvním pololetí ale ztroskotala jednání s rumunskou firmou, která měla zajistit několik linek už od letošního jara.
Podle Šimka se nyní jedná s dalšími dopravci zhruba o deseti destinacích. "Od jara příštího roku by mělo přibýt dalších pět až šest destinací," uvedl Šimek. Neřekl však, s jakým dopravcem kraj jedná ani kam se bude létat. Podle něj by to měla být obdobná místa, o kterých se jednalo již s rumunským dopravcem. Tehdy kraj hovořil o linkách například do Bruselu, Říma nebo Barcelony.

 


V říjnu začne létat linka do Milána, kterou bude zajišťovat společnost Ryanair. Šimek to označil za první vlaštovku.
Z brněnského letiště nyní létají dvě linky, jedna je do Londýna-Stanstedu a druhá do Mnichova. Nedávno skončily linky do nizozemského Eindhovenu a londýnského letiště Luton. Letiště loni zastavilo propad v počtu cestujících, když jich odbavilo zhruba 460.000. Je to nejvíce z českých regionálních letišť. Více než z poloviny ho využívají cestující charterových letů v letní sezoně. Charterové lety jsou nepravidelné a objednávají je pro velké skupiny cestujících většinou cestovní kanceláře.

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka