IAG uvažuje o nabídce na převzetí firmy Norwegian Air Shuttle

12.04.2018

Londýn 12. dubna (ČTK) - Společnost IAG, která je vlastníkem britských aerolinek British Airways, uvažuje o předložení nabídky na převzetí norského nízkonákladového leteckého přepravce Norwegian Air Shuttle. Oznámila to dnes firma. Akcie aerolinek Norwegian po zprávě posílily o zhruba 40 procent. Hodnota podniku se tak pohybuje kolem 1,2 miliardy dolarů (téměř 25 miliard Kč), napsala agentura Reuters.

IAG dnes uvedla, že ve firmě Norwegian koupila podíl 4,61 procenta a že plánuje s touto společností zahájit rozhovory zahrnující možnost předložení nabídky na úplné převzetí. Zdůraznila však, že není jisté, zda se skutečně rozhodne nabídku podat.

IAG by převzetím norského podniku výrazně rozšířila své aktivity v oblasti nízkonákladové dálkové letecké přepravy. IAG, která vznikla v roce 2011 spojením aerolinek British Airways a Iberia, již v roce 2015 převzala španělské nízkonákladové aerolinky Vueling a v loňském roce založila vlastní nízkonákladovou aerolinku pro dálkové lety pod názvem Level.

Společnost Norwegian investici IAG do svých akcií přivítala. "Norwegian věří, že zájem IAG potvrzuje udržitelnost a potenciál našeho podnikatelského modelu a globálního růstu," uvedla firma. Norwegian patří mezi průkopníky v oblasti nízkonákladové dálkové letecké přepravy a je známá nízkými cenami transatlantických letů.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka