SOHR: Syrská armáda vyklízí letiště a letecké základny

11.04.2018

Damašek 11. dubna (ČTK) - Syrské vládní síly vyklízejí hlavní letiště a vojenské letecké základny v přípravě na případný americký útok. Oznámila to dnes v Londýně exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR). Raketovým útokem dnes pohrozil Bílý dům v reakci na údajné použití chemických zbraní syrskou armádou.

Syrské velení se podle agentury AP k informaci SOHR nevyjádřilo. Ministerstvo zahraničí v Damašku dnes v prohlášení označilo americké hrozby za bezohlednost a za důkaz o nedostatku "rozumu a logiky". Ministerstvo uvedlo, že "není překvapeno bezohlednou eskalací zaviněnou režimem Spojených států, který sponzoroval a dál sponzoruje teroristy v Sýrii".

Podle Damašku je obviňování z použití chemických zbraní průhlednou záminkou a má se stát "chatrným a neopodstatněným" ospravedlněním útoku na Sýrii. "Mají-li hrozby USA a jejich spojenců zastavit syrský boj proti terorismu, pak jsou takové naděje klamné," zdůraznilo ministerstvo zahraničí.

Zdroj: ČTK

Fotografie: Wikimedia

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka