Šéf Air France pokládá požadavek stávkujících za nerealistický

11.04.2018

Paříž 11. dubna (ČTK) - Zaměstnanci francouzské letecké společnosti Air France dnes pokračují ve dvoudenní stávce za zvýšení mezd. Generální ředitel podniku Jean-Marc Janaillac ale požadavek odborů na šestiprocentní nárůst platů označil za nerealistický. Piloti a palubní personál však tvrdí, že nehodlají ze svých požadavků ustoupit. Ve čtvrtek by se měli odboráři setkat s vedením firmy.

Aerolinky dnes podle agentury AP zrušily zhruba 30 procent letů. Na pařížském letišti se dnes podle AP na informačních tabulích vedle mnoha letů objevila poznámka "zrušeno". Pražské letiště momentálně na svých internetových stránkách žádné zrušené lety Air France nehlásí.

Společnost Air France původně navrhovala zvýšení mezd o jedno procento, v úterý ale nabídku zdvojnásobila. "Nabídka vedení Air France je solidní a rozumná," uvedl dnes Janaillac.

Odbory ale trvají na šestiprocentním navýšení po sedmi letech, kdy byly platy zmraženy kvůli restrukturalizaci firmy, která se snaží odbourat ztráty. Společnost tvrdí, že zvýšení mezd požadované odbory by její úsilí zmařilo.

Šéfka odborů leteckého personálu SNPNC Sophie Gorinsová podle AP řekla, že zaměstnanci spor neukončí, dokud jim "nedají těch šest procent".

Zaměstnanci Air France stávkovali již začátkem dubna a také v březnu a v únoru. Série stávek za zvýšení mezd zatím firmu stála 170 milionů eur (4,3 miliardy Kč). Další stávky jsou plánovány na 17. a 18. dubna a také na 23. a 24. dubna.

Od února se uskutečnilo i několik schůzek mezi zástupci zaměstnanců a managementem Air France, ale odbory tvrdí, že dosud nedostaly uspokojivou odpověď na své požadavky.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka