Wizz Air uzavírá pražskou bázi, tři linky zůstávají

20.01.2018

Wizz Air, největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, v reakci na změny v poptávce upravuje svou síť a kapacitu na letech z České republiky a s účinností od 14. června uzavírá svou bázi na Letišti Václava Havla v Praze. I nadále však bude z pražského letiště vypravovat tři linky – do Londýna (Luton), na italské Bari a do gruzínského Kutaisi. Frekvence letů na těchto linkách se nemění.

Zaměstnancům pražské báze společnost Wizz nabídne práci v některé z ostatních bází, včetně pomoci s přestěhováním.

Zákazníky, kteří kvůli těmto změnám přišli o své rezervace, nyní společnost WizzAir kontaktuje. Nabídne jim náhradní lety nebo kompenzaci, konkrétně 120 procent původní ceny letenky.

George Michalopoulos, obchodní ředitel Wizz Air, k tomu říká: „Společnost Wizz Air neustále vyhodnocuje vytíženost tras a služeb tak, aby mohla nabídnout ty nejnižší možné ceny a nejlepší služby na palubách jedné z nejmladších flotil v Evropě. Po důkladném zvážení jsme se rozhodli upravit český letový plán a přesunout kapacitu na jiné linky Wizz Air s vyšší poptávkou. I nadále však budeme na pražském letišti operovat tři linky a stále budeme nabízet českým zákazníkům možnost cestovat do jedinečných destinací za nejnižší možné ceny. Děkujeme našim kolegům v Praze a doufáme, že využijí příležitosti pokračovat ve své kariéře u Wizz Air v některé z našich jiných bází.“ 

Zdroj: accpr

Fotografie: pxhere

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka