Vídeňské letiště loni odbavilo rekordní počet pasažérů

16.01.2018

Vídeň 16. ledna (ČTK) - Letiště ve Vídni navzdory krachu německých aerolinek Air Berlin a jejich dceřiné rakouské společnosti Niki loni odbavilo rekordních 24,4 milionu pasažérů. To je o 4,5 procenta více než v předchozím roce, řekl na dnešní tiskové konferenci předseda představenstva Julian Jäger.

Největší nárůst loni zaznamenala rakouská letecká společnost Austrian Airlines (AUA), která ve Vídni přepravila o 1,4 milionu pasažérů více. Německé nízkonákladové aerolinky Eurowings pak zvýšily počet přepravených cestujících téměř o milion.

V letošním roce by tento trend měl pokračovat, letiště očekává alespoň tříprocentní nárůst počtu přepravených cestujících. Pokud se v případu krachu aerolinek Niki najde přijatelné řešení, mohlo by jich podle Jägera být ještě více.

Na rozdíl od počtu přepravených pasažérů počet letů klesl, a to o 0,8 procenta. Pokračuje tak trend, kdy jsou nasazována větší letadla, která jsou více zaplněna. V posledních deseti letech se počet sedadel v letadle zvýšil o třicet procent a počet pasažérů o padesát procent.

Dařilo se také oběma zahraničním pobočkám vídeňského letiště - tedy letišti na Maltě a letišti v Košicích na východě Slovenska. Na Maltě odbavili šest milionů pasažérů, což je meziročně o 17,5 procenta více, v Košicích se počet pasažérů zvýšil po dlouhé době na 500.000, což je nárůst o 13,8 procenta proti předchozímu roku, uvedl Jäger.

Pražské Letiště Václava Havla loni zvýšilo počet odbavených cestujících o 17,9 procenta na rekordních 15,4 milionu. Počet vzletů a přistání vzrostl o osm procent na 148.283.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka