EasyJet chce letos zdvojnásobit počet cestujících v Německu

05.01.2018

Berlín 5. ledna (ČTK) - Britské nízkonákladové aerolinky easyJet chtějí letos zdvojnásobit počet cestujících z německých letišť na 18 milionů. Letoun v barvách společnosti dnes poprvé odstartoval z berlínského letiště Tegel, kde britský přepravce nahradil zkrachovalou firmu Air Berlin. Díky převzetí části aktivit německých aerolinek se easyJet nyní dostal do přímé konkurence s německou Lufthansou.

"Je to pro nás stěžejní krok, na berlínském trhu budeme jedničkou," řekl agentuře Reuters finanční ředitel firmy Andrew Findlay.

Britský přepravce už z Berlína odlétal z letiště Schönefeld do destinací mimo Německo. Z Tegelu bude létat na čtyřech vnitrostátních linkách do Düsseldorfu, Frankfurtu nad Mohanem, Mnichova a Stuttgartu a přidá 15 mezinárodních destinací včetně Curychu, Vídně, Paříže (letiště Charles de Gaulla) a prázdninových destinací, Mallorku nevyjímaje.

Před sezonou dovolených, která začíná 25. března, chce firma oznámit další spoje. Každé páté letadlo easyJet letos bude startovat či přistávat v Německu. Cílovým letištěm prvního letu easyJet byl Mnichov.

V rámci převzetí aktivit Air Berlin britský přepravce nabírá nové členy posádek. V prosinci začal školit 40 členů palubního personálu, prvních 30 pilotů zahájí průpravu v lednu a únoru. Podle Findlayho by k firmě mohla z Air Berlin přejít až tisícovka zaměstnanců.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka