Projekt CityAirbus, přezdívaný také létající taxi, dosáhl dokončení a

23.12.2017

Projekt CityAirbus, přezdívaný také létající taxi, dosáhl dalšího důležitého milníku: dokončení a "spuštění" testovacího centra „Iron Bird" v německém Taufkirchenu. Bude se tu ověřovat funkčnost celého elektrického pohonu, vyvinutého v oddělení E-Aircraft Systems společnosti Airbus. CityAirbus je samořízené vozidlo určené pro až čtyři pasažéry, které by mělo řešit pohyb v rušných městských aglomeracích rychle, levně a ohleduplně k životnímu prostředí. Nejzajímavější je na něm schopnost vertikálního vzletu i přistání.

Nová testovací lokalita Iron Bird dokáže otestovat celý pohonný mechanismus od letových ovladačů až po dynamické zatížení vrtulí a ověří elektrickou, mechanickou a tepelnou dynamiku. Poté, co bude vývoj dokončen a pohon projde sérií testů, bude celý mechanismus nainstalován do prototypu. Mělo by to být nejpozději v polovině roku 2018. Konfigurace testovacího centra odráží architekturu letounů CityAirbus včetně motorů, napájecí elektroniky a generátorů vyvinutých a vyráběných společností Siemens ve spolupráci s Airbusem.

Zároveň běží práce na prototypu CityAirbus. První části kostry jsou na cestě ke kompletaci. První let City Airbus by se mohl uskutečnit už do konce roku 2018.

Zdroj: Airbus Helicopters

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka