ERA dodá do Číny sledovací systém na nové letiště u Pekingu

18.11.2017

Pardubická společnost ERA dodá systém na kontrolu letového provozu do Číny. Sloužit bude na letišti na letišti Ta-sing u Pekingu, které má zahájit provoz v roce 2019. S šesti vzletovými drahami a plánovanou kapacitou 130 milionů cestujících ročně by mělo být největší na světě. ČTK o tom dnes informovala Lenka Stejskalová Reichová z firmy. 

Čínská vláda hodlá letiště otevřít v říjnu k 70. výročí vzniku lidové republiky. Bezpečnostní systém bude sledovat letadla a určovat jejich polohu. Na čínském letišti se bude skládat ze 47 stanic.

Pardubická firma spolupracuje s čínskými klienty deset let, první dodávku zprovoznila na letišti v Pekingu, další pak například pro letiště Šanghaj.

"Pro mne osobně představují čínské zakázky milníky v mé kariéře, první systém jsem do Pekingu prodal jako řadový obchodník, nyní jsem se sem vrátil podepsat ještě významnější kontrakt jako generální ředitel," uvedl Viktor Sotona.

Budoucí letiště Ta-sing nese jméno čtvrti na jižním okraji Pekingu a vyroste na ploše 55 kilometrů čtverečních. Již existující pekingské letiště na severním okraji Pekingu je se 74 miliony pasažéry za rok druhým nejrušnějším letištěm světa. První je americká Atlanta. Za rok odbaví přes 100 milionů lidí.

ERA je společností, kterou vlastní od roku 2011 zbrojařská skupina Omnipol. Kromě zakázek kontroly vzdušného prostoru pro civilní sektor dodává i vojenské systémy, pasivní radiolokátor VERA-NG slouží jako součást protivzdušné obrany a sledovací systém k ochraně hranic. Firma má klienty v 62 zemích světa.

Zdroj: CTK

Zdroj: Era

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka