Letiště Václava Havla Praha je páté nejrychleji rostoucí letiště v Evropě v kategorii 10-25 milionů odbavených cestujících

12.11.2017

Letiště Václava Havla Praha se stalo ve třetím čtvrtletí 2017 pátým nejrychleji rostoucím letištěm v Evropě v kategorii 10-25 milionů odbavených cestujících. Informace vychází z pravidelné zprávy ACI Europe Aiport Traffic Report, která byla vydána dnes. Umístnění mezi nejrychleji rostoucími evropskými letišti jen potvrzuje historicky rekordní růst, který pražské letiště v letošním roce zaznamenává. 

Zpráva ACI Europe Airport Traffic Report, vydávaná evropskou pobočkou mezinárodní asociace leteckých operátorů Airport Council International (ACI) potvrdila 16,8% meziroční nárůst počtu cestujících odbavených na Letišti Václava Havla Praha. To vyneslo letiště na pátou příčku mezi nejrychleji rostoucími letišti v dané kategorii. Před Prahou se umístila Antalya (+56,5 %), Ankara     (+33,8 %), Varšava (24,2 %) a Petrohrad (+21,8 %).  

Zajímavých výsledků dosáhlo Letiště Václava Havla Praha také za zatím poslední sledovaný měsíc. V září 2017 odbavilo celkem 1.612.825 cestujících. V porovnání se stejným obdobím loňského roku se jedná o nárůst 15,86 %. Nejvíce cestujících směřovalo v září do Londýna, Paříže, Moskvy, Amsterdamu a Frankfurtu.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka