Na dubajském leteckém veletrhu Airbus představí širokou škálu inovativních technologií

09.11.2017

Na letošním dubajském leteckém veletrhu (12. do 16. listopadu 2017) představí společnost Airbus širokou škálu inovativních technologií, produktů a služeb od předních komerčních a vojenských letadel až po vrtulníky a vesmírné systémy. 

K vidění bude řada skutečných operačních a vývojových letounů společnosti Airbus, včetně A350-900, nejdůležitějšího člen zbrusu nové řady XWB rodiny A350. Dále Airbus představí svůj výkonný proudový motor ACJ 319ceo vyvinutý ve spolupráci s Comlux. Ze stáje Airbus Defence a Space bude k dispozici letadlo nové generace A400M, která nedávno hrála rozhodující úlohu při záchranných operacích po hurikánech v Karibiku; a vysoce univerzální vojenské dopravní letadlo C295, poprvé osazené i zbraňovými systémy.

Návštěvníci uvidí také několik helikoptér včetně moderních a víceúčelových H160 a NH90, navržených podle nejpřísnějších norem NATO. Budou si moci projít novou kabinu Airbus A330neo Airspace: Kompletně přepracovaný design kabiny nabízí špičkový „hi-tech“ zážitek díky dynamickému náladovému osvětlení a přizpůsobitelným šablonám stropního osvětlení, futuristickým toaletám a mnohem větším úložným prostorem.

Fotografie: ilustrační maxpixel

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka